Züleyha, Bahçeşehir’de 10 dilde ‘Merhaba’ dedi

15.12.2013

1 Kişi Okumuş

0 Yorum

Züleyha, Bahçeşehir’de 10 dilde ‘Merhaba’ dedi

Züleyha, Bahçeşehir’de 10 dilde ‘Merhaba’ dedi

Züleyha, Bahçeşehir’de 10 dilde ‘Merhaba’ dedi

Züleyha, Bahçeşehir’de 10 dilde ‘Merhaba’ dedi

 

Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi (BKSM)’nde konser veren Züleyha, 10 dilde söylediği parçalarıyla Anadolu ezgilerini sahneye taşıdı.

 

Etnik dillerde söylediği Zülfü Livaneli şarkılarından oluşan albümüyle tanınan Züleyha’ya sahnede Berdan Mardini ve Halk Müziği sanatçısı Yudum eşlik etti.

Türkülerle, halaylarla Anadolu Turu

 

BKSM’de sahne alan Züleyha, konsere Zülfü Livaneli’nin ‘Leylim Ley’, ‘Dağlara Küstüm’ parçaları ile başladı. Bahçede Yeşil Çınar, Darıldım Ben Sana Canım parçalarını hayranlarıyla birlikte seslendirdi. Züleyha; Sezen Aksu, Ahmet Kaya, Neşet Ertaş, Pir Sultan Abdal’ın sevilen parçalarını Zazaca, Lazca, Kürtçe, Farsça gibi dillerde seslendirdi.

 

Züleyha daha sonra sahneye Halk Müziği Sanatçısı, Yudum’u davet etti. “Bahçeşehir’de sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum” diyen Yudum, sazıyla seslendiği ‘Dertlerim türlü türlü’, ‘Gül yüzlü yar’ parçalarını Züleyha ile birlikte söyledi.

 

Züleyha’yı sahnede yalnız bırakmayan Berdan Mardini ise “Pek çok dilde parçalarını seslendirdiği için Züleyha’yı Mardin’e benzetiyorum. Başarılarının devamını dilerim” dedi. Mardini, sahnede ‘Aman Aman’ ve Ahmet Kaya’nın ‘Hani Benim

Gençliğim’ parçasını seslendirdi.

 

Etnik dillerde Livaneli Şarkılarından oluşan ‘Merhaba’, ‘Anadolu Ağzı Kadın Türküleri’ ve yakında çıkacak olan ‘Kına Türküleri ve Halaylar’ albümlerinden sevilen parçalarını seslendiren sanatçı sahne performansıyla göz doldurdu.

BKSM, beni şaşırttı

 

Anadolu’nun kaybolmaya yüz tutmuş dillerini genç bir sanatçı olarak yaşatmaya çalıştığını belirten Züleyha, BKSM’nin güzelliği ve büyüklüğünün kendisini şaşırttığını açıkladı. Konserle ilgili de bilgi veren Züleyha, sözlerine şöyle devam etti “İlk defa Bahçeşehir’e geldim, sahneyi görünce şaşırdığımı itiraf etmeliyim. İstanbul’da pek çok salonda sahne alıyoruz ama bu salon koltuk sayısı, sahnesi ve ses sitemi olarak planlı, çok güzel.” dedi. Kürtçe, Lazca, Farsça, Arapça, Zazaca gibi dillerde parçalar seslendireceğiz. Zülfü Livenali’den, Ahmet Kaya’ya, Neşet Ertaş’a kadar kıymetli sanatçılarımızın parçalarına yer vereceğiz.” dedi.

 

Belediyelerin kültürel etkinliklerini de değerlendiren Züleyha “İstanbul’da belediyelerin büyük konser salonları var, bu çok sevindirici. Sanatçı seçimi yapılırken, sadece konser olsun diye her hangi bir sanatçı seçilmemeli. Kenarda kalmış ama sanatını çok güzel icra eden kıymetli isimlerimizi de hatırlamalı, halkla buluşturmalıyız. Hatta belediyeler, bizler gibi genç sanatçıları bu kıymetli sanatçılarımızla bir araya getirebilir.” dedi.

züleyha anlamı,züleyha karyağdı,züleyha sarı,züleyha çolak,züleyha ne demek

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ