Yüksek Askeri Şura’nın toplanacağı tarih

28.07.2013

2 Kişi Okumuş

0 Yorum

Yüksek Askeri Şura’nın toplanacağı tarih

Yüksek Askeri Şura'nın toplanacağı tarih

Yüksek Askeri Şura’nın toplanacağı tarih

Yüksek Askeri Şura’nın toplanacağı tarih

28.07.2013 11:51 8 kez okunmuş

Yüksek Askeri Şura (YAŞ), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 1 Ağustos’ta toplanacak.

YAŞ’ın ağustos ayı olağan toplantısı, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Çakmak Salonu’nda yapılacak. Toplantıya Başbakan Erdoğan’ın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktirin Komutanı (EDOK) Orgeneral Servet Yörük, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş ve Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay katılacak.

Ergenekon davasında hakkında tutuklama kararı çıkan ve GATA’da tedavisi süren YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ile tutuklu YAŞ üyesi Orgeneral Bilgin Balanlı’nın toplantıya katılması beklenmiyor.

Şura üyeleri, 1 Ağustos Perşembe günü Anıtkabir’i de ziyaret edecek.

Yüksek Askeri Şura ağustos ayı olağan toplantısında, terfi sırasında bulunan albay, general ve amirallerin bir üst rütbeye yükseltilmesi, general ve amirallerin görev sürelerinin uzatılması ve emeklilik işlemleri ile disiplinsizlik ve ahlaki durumları nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) ayrılacak personel ve TSK’yı ilgilendiren diğer konular görüşülecek. Toplantıda, Suriye’deki gelişmelerle terör konularının da ele alınacağı belirtiliyor. YAŞ toplantısı, 4 Ağustos’ta sona erecek. Şura’da alınan kararlar, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sunulduktan sonra kamuoyuna açıklanacak.

yuksek askeri sura karralli 2011,yüksek askeri şura kararları 2012,yüksek askeri şura kanunu,yuksek askeri sura 2011,yüksek askeri şura kararları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: