Vali Harput: Bursa’da 7 bin dersliğe ihtiyaç var

13.07.2013

2 Kişi Okumuş

0 Yorum

Vali Harput: Bursa’da 7 bin dersliğe ihtiyaç var

Vali Harput: Bursa'da 7 bin dersliğe ihtiyaç var

Vali Harput: Bursa’da 7 bin dersliğe ihtiyaç var

Vali Harput: Bursa’da 7 bin dersliğe ihtiyaç var

13.07.2013 10:12
Vali Şahabettin Harput, Bursa’da 7 bin dersliğe ihtiyaç olduğunu belirtti.

Mevcut eğitim yatırımlarıyla ilgili açıklamada bulunan Harput, 2013 yılının her alanda olduğu gibi eğitimde de yatırımlarla dolu bir süreçten geçtiğini belirterek, “Bursa’daki 530 bin çocuğun, çok kaliteli bir eğitim alabilmesi öncelikli hedefimiz ancak standartlara uygun 7 bin dersliğe daha ihtiyaç var. Bu açığı kapatabilme, standartları daha da yükseğe çekebilme adına çalışmalarımız hızla devam ediyor.” dedi.

BURSA’DA 211 MİLYON LİRALIK EĞİTİM YATIRIMI

Bursa’da eğitim için 211 milyon liranın üzerinde bir yatırım olduğunu bildiren Vali Harput, şunları söyledi: “Genel bütçe eliyle yapılan yatırımlara baktığımızda 28 adet değişik statülü okul, 698 adet derslik, 5 adet pansiyon ve spor salonu Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden devam ediyor. İl Özel İdaresi bütçesinden ise 22 adet değişik statülü okul ve yine 502 adet derslikle toplam 47 milyon liralık bir yatırım devam ediyor.”

Genel ve özel bütçe yatırımlarının yeterli olmadığını ifade eden Harput, hayırseverlere daha duyarlı olmaları çağrısında bulunarak, “Sadece anaokulu ve lise düzeyi okullar bazında, hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle şu an için Bursa’da 19 adet derslik, 19 adet değişik statülü okul, 488 adet derslik ve 38 adet pansiyon, spor salonu ve laboratuvar olmak üzere yaklaşık 72 bin 500 bin liralık bir yatırım devam ediyor.” şeklinde konuştu. Şahabettin Harput, 2013 yılında genel ve özel idarenin yanısıra hayırseverlerin de katkısıyla Bursa’da toplam yatırım tutarının 211 milyon 86 bin 538 lira olduğunu kaydetti.

harput vali konağı,mustafa harputlu vali yardımcısı,vali şahabettin harput kimdir,vali harput galoş,vali harput nereli

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: