Vali açılışı yaptı, çapulcular Gezi’ye daldı

09.07.2013

0 Kişi Okumuş

0 Yorum

Vali açılışı yaptı, çapulcular Gezi’ye daldı

Vali açılışı yaptı, çapulcular Gezi'ye daldı

Vali açılışı yaptı, çapulcular Gezi’ye daldı

Vali açılışı yaptı, çapulcular Gezi’ye daldı

08.07.2013 17:22
Gezi Parkı’nın yeni düzenleme sonrası vatandaşlara açılması yine eyleme sahne oldu. İstanbul Valisi Mutlu’nun açılışını yaptığı Gezi Parkı’nda eylemcileri bu kez sade vatandaşlar durdurdu.

Haber – Fotogaleri ve videolar Yahya Gür

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Taksim Topçu Kışlası ve yayalaştırma projesi dolayısıyla Gezi Parkı’ndaki düzenlemeye  ‘ağaçlar kesiliyor bahanesiyle  başlayan ve 21 gün sonra polis operasyonuyla boşaltılan Gezi Parkı yeni düzenlemeler sonrasında  bugün vatandaşlara açıldı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte  basın mensuplarının parkı gezmesinden sonra  14.00’de  basın toplantısı yaparak Gezi Parkı’nı  halkın hizmetine açtığını duyurdu.

21 gün Eylemcilerin elinde kalan Gezi Parkı’nın o günlerdeki görüntüleri 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemesi sonrası Gezi Parkı’nın son hali

Resmi açılışı sonrasında vatandaşlar parkta gezmeye başladı.  Açılıştan yaklaşık 10 dakika sonra bu kez bu kez eylemcilerin sloganları duyulmaya başlandı.

Yaklaşık 250-300 kişilik bir grup Gezi Parkı’na Taksim meydanı yönünden girerek Sharaton Oteli’nin olduğu yöne doğru yürüyüşe geçti.

Eylemciler ” Bu daha başlangıç mücadeleye devam,  Taksim bizim İstanbul bizim, Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap verecek” sloganları attı.

Eylemcilerin geçişi sırasında parkta oturan vatandaşlar  eylemcilere karşı çıktı.  60 yaşında olan ve Trabzon Sürmeneli Habibe Küçük, gençlerin oyuna gelmemesi için çağrıda bulundu.   Küçük, kimse kimseyi kışkırtmasın. Biz gençleri  insan olarak seviyoruz. Bizim komşularımızla alevi sünni  sorumuz yok.” derken bir başka kadın ise “Allah bizim bayrağımızı göklerden indirmesin, ezan seslerini kestirmesin inşallah. Allah  darbelere fırsat vermesin. ” dedi.

Habibe Küçük ile eylemciler arasındaki tartışma:

 

Bir başka tarafta ise Şevket Kaymaz isimli vatandaş eylemcilerle tartıştı. Kaymaz “Bu ülkede ABD’ye başbakan olarak gidip vatandaş olarak geri dönenleri biliyorum. Bu ülkede 6 günde bir hükümet değiştiğini biliyorum” dedi. Şevki Kaymaz ile eylemci arasındaki tartışma bu kez  televizyon kanalları  üzerine dönüştü eylemci “Eylemcinin Halk TV ısrına Şevki Kaymaz 314 kanal izliyorum cevabını verdi.

Eylemci ile Şevki Kaymaz arasındaki ilginç tartışma

 

Eylemcilerin çimlerin üzerinde yürümesi vatandaşların tepkisini tepkisini çekti.

Haber7 Özel

valid,valic,valium,validate,valiutu kursai

İlgili Terimler : , , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: