Uysal'dan Başakşehirlilere Teşekkür Pikniği

06.04.2014

2 Kişi Okumuş

0 Yorum

Uysal'dan Başakşehirlilere Teşekkür Pikniği

Başakşehir‘de ikinci kez Belediye Başkanlığı’na seçilen Mevlüt Uysal, Başakşehirlilerle Şamlar Tabiat Parkı’nda düzenlenen piknikte buluştu. Piknikte bir konser veren Sanatçı Uğur Işılak sevilen şarkılarını Başakşehirliler için seslendirdi.  

Şamlar Tabiat Parkı’nda düzenlenen piknik organizasyonuna Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda Başakşehirli katıldı. Piknikte 20 bin kişilik köfte ve sucuk ekmek ikramı yapıldı. Çocuklar için patlamış mısır ve pamuk şeker ikramının yanı sıra mobil çay istasyonlarında misafirlere çay ikram edildi. Şarkıcı Uğur Işılak verdiği konserle pikniğe katılanları coşturdu.

 

Açılış konuşmasını yapan Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, yeniden Belediye Başkanlığı’na seçilen Mevlüt Uysal’ı tebrik ederek yeni hizmet döneminin Başakşehir’e hayırlı olması temennisinde bulundu ve organizasyona katılan Başakşehirlilere teşekkür etti.


“Oyumuzu 54 bin artırdık, İstanbul’da birinciyiz” 

Özgürel’in ardından konuşma yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, bu zaferin sadece seçim zaferi değil milletin ve Başakşehir halkının zaferi olduğunu belirterek; “Bugün bu güzel havada bu piknik organizasyonuyla, hep birlikte zaferimizi kutluyoruz. Bu seçim şimdiye kadarki seçimlerden çok zor oldu. Başbakanımız da bu seçimde yaşadıklarını hiçbir seçimde yaşamadığını söyledi. Millet olarak ne zaman yürümeye, kafamızı kaldırıp koşmaya başlasak birileri engel olmaya çalışıyor. Bu seçimde bunlar oldu. İstikrarı bozmak uğruna bu seçimde her şey yapıldı. Allah’a şükür milletimiz gördü. İstanbul’da şampiyonluğa göz diktik ama ikinci olduk. Oyumuzu 38. 500’lerden 92.500’lere çıkardık. 54 bin oy artışımız var. Artış hesabı yaptığımız zaman % 140 yapıyor yani aslında İstanbul’da birinciyiz. Burada yapılan kirli siyasete yalanlara rağmen bu oy artışını aldıysak bilin ki bu teşkilat birinci. Hepimiz ne kadar övünsek sevinsek azdır.” dedi.


Başakşehir özellikle hedef alındı 

Seçimlerde özellikle Ankara’yı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ikamet ettiği Üsküdar’ı ve Başbakan Erdoğan’ın temellerini attığı Başakşehir’in hedef alındığını belirten Başkan Uysal, İlçemizde kapı kapı dolaşıp iftiralar attılar. Şahintepe, Güvercintepe ve Altınşehir’de dediler ki seçimin ertesi günü iş makineleri buraya gelip evlerinizi yıkacak. Sizleri evlerinizden edecek. Biz de bugün diyoruz ki, evet iş makineleri gelecek fakat yıkmaya değil yapmaya gelecek. Orta bölgedeki değerli vatandaşlarımız bu kirli iftiralara inanmadı ve bizlere güvenlerini yeniden seçerek gösterdi. Zaten onlara borçluyduk borcumuz artmış oldu” dedi.


Üst yapı çalışmaları başlayacak 

Güvercintepe, Altınşehir ve Şahintepe’de Kanal İstanbul netleştikten sonra artık üst yapı çalışmalarına başlanacağının müjdesini veren Uysal,  “Kapalı pazar yeri, okullar, parklar, sosyal alanlar yapacağız.  Şu an TOKİ karar aldı. İnşallah Sular Vadisi gibi Olimpiyat ve Güvercintepe arasındaki derenin rekreasyon alanını ihaleye çıkaracak. Önümüzdeki birkaç yıl içinde orası bitmiş olacak. Vadi bittikten sonra yukarıdan aşağı 8,5 km Başakşehir Sular Vadisi’nin üç katı olan bu alanda spor ve yürüyüş alanları, bayanların spor yapabileceği, gençlerimizin basketbol oynayabileceği alanlar yapacağız. Hatta yaptığımız spor alanlarının yanında bir de havuz olacak. Bayanlar da o havuzlardan istifade edecek. Hatta yeni bir projemiz var. Bahçeşehir Spor Kompleksi’ne haftada birer gün bayanlarımızı götürelim yüzme öğrensinler.” dedi.


Bu daha 1. Raunt, 2. ve 3. Raunt var</strong

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ