Türkiye’nin Renkleri Başakşehirlilerle buluştu

13.11.2013

1 Kişi Okumuş

0 Yorum

Türkiye’nin Renkleri Başakşehirlilerle buluştu

Türkiye’nin Renkleri Başakşehirlilerle buluştu

Türkiye’nin Renkleri Başakşehirlilerle buluştu

Türkiye’nin Renkleri Başakşehirlilerle buluştu

Sazından kemençesine, çöğüründen kabağına, kavalından darbukasına, tulumundan çiftesine, Ege’nin zeybeğinden Doğu’nun halayına, Karadeniz’in horonundan Akdeniz’in tekesine Türkiye’nin renkleri Bahçeşehir’de.

 

Konservatuar ve Güzel sanatlar Fakültesi öğrencilerinden oluşan ‘Colors Of Turkey (Türkiye’nin Renkleri)’ grubu Bahçeşehir Kültür Merkezi’nde ilçe sakinleriyle buluşarak unutulmaz bir gösteri sundu. Dünya çapında başarılara imza atan 100 kişiden oluşan grubun gösterisine Başakşehirliler yoğun ilgi gösterdi.

 

Kültürel renkler müzik ve dansta buluştu

Colors of Turkey, Türkiye’nin zengin mozaiklerinden yola çıkarak hazırladıkları görkemli bir dans gösterisiyle izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. Anadolu topraklarında doğan Colors of Turkey (Türkiye’nin Renkleri) gösterisi, kültürümüzün sürdürülebilir zeminini yeni anlatım biçimiyle teşvik eden yapısıyla, kültürel renkleri müzik ve dansın ortak paydasında buluşturdu. Müzikleri, sahne dekoru ve nitelikli danslarıyla müzikal gösteri BKSM’de görkemli bir şölene dönüştü.

 

Grup; Mehter, halk oyunları, semah ve sema gösterilerinin yanında Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Tasavvuf müziğinin seçkin örneklerini de sahneye taşıdı. 

 

‘Akademisyenlerden oluşan bir grup’

‘Colors Of Turkey’ Genel Sanat Yönetmeni Murat Baytaş gösteri öncesinde yaptığı açıklamada grubun kuruluş aşamasını anlattı; “2008 yılında ‘Colors Of Turkey (Türkiye’nin Renkleri)’ni ilk olarak sergiledik. O tarihten bugüne kadar da yurt içi ve dışında gösterilerimizi sergiliyoruz. Grubun üyeleri konservatuvar ve güzel sanatlar fakültesi öğrencilerinden oluşuyor. Yani tamamı akademisyen. Grubumuzda mehter, halk oyunları, Türk sanat müziği, Türk halk müziği, semah, sema gibi Türkiye’nin var olan tüm renklerine yer veriyoruz.” dedi.

 

BKSM ile ilgili düşüncelerini de aktaran Murat Baytaş “Ben Dünyayı dolaştım, Japonya’da turneler yaptım. Dünya’da neredeyse görmediğim kültür merkezi kalmadı. Ben bu kadar bakımlı, bu kadar zarif ve içten bir personelle çalışan bir kültür merkeziyle karşılaşmadım. Belediye başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

türkiye nin renkleri sesleri,türkiye'nin renkleri dyo,türkiye haritası nın renkleri,türkiye nin renkleri

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ