Toplu Nikah Töreni ile 40 Çift “Evet” Dedi

03.12.2013

2 Kişi Okumuş

0 Yorum

Toplu Nikah Töreni ile 40 Çift “Evet” Dedi

Toplu Nikah Töreni ile 40 Çift “Evet” Dedi

Toplu Nikah Töreni ile 40 Çift “Evet” Dedi

Toplu Nikah Töreni ile 40 Çift “Evet” Dedi

 

Başakşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği “Toplu Nikâh Töreni” Bahçeşehir Muhsin Ertuğrul Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi. İlk gün 40 çiftin evet dediği Toplu Nikah Töreni’nde bir hafta içinde 90 çift evlendirilecek.  

 

Başakşehir Belediyesi, ilçede yaşayan;  maddi imkânsızlık veya çeşitli nedenlerle resmi nikâhını ertelemek zorunda kalan çiftlerin nikâhlarını kıyarak evliliklerini yasal hale getiriyor.

 

Başakşehir’de yaşayan ve çeşitli nedenlerle resmi nikahını ertelemek zorunda kalan çiftlerin resmi nikah işlemlerinin gerçekleştirildiği “Toplu Nikah Töreni’nde birlikte yaşayan çiftlerin evlilikleri devlet güvencesi altına alındı. Yaklaşık bir saat süren törende, 40 çift resmi nikaha “Evet “ dedi. Evlenen çiftlerin şahitleri de yine kendileri gibi toplu nikâhla evlenen çiftler arasından seçildi. Böylelikle çiftler birbirlerinin şahitliğini de yapmış oldular. Dört gün boyunca sürecek olan nikah törenlerinde yaklaşık 90 çiftin resmi nikahı kıyılmış olacak.

 

Sıranın kendilerine gelmesini beklerken heyecanları yüzlerinden okunan çiftler, mutluluklarını dile getirdi.

3 yıldır evli olan ve nikah kıyamayan çiftten Yazgülü Basga; “Maddi imkansızlıklar, eşimin işten zamanı olmaması ve bazı aksilikler nedeniyle nikah kıyamamıştık. Çocuğumuz oldu. Bu şekilde evlenmeye başvurduk. Nasip bugüneymiş. Çok teşekkür ediyoruz.” dedi. Eşi Mecit Güneş; Şimdiye kadar aklıma geliyordu ama eşimin ön ayak olmasıyla nikahımızı bu şekilde kıydık.  Çok şükür, bugün mutlu bir günümüz.” diye konuştu.

 

Selma Özacar; “8 aylık evliyiz. Eşim çalıştığı için uygun zamanımız olmadığından resmi nikah kıyamadık. Belediyenin de böyle bir hizmeti olduğunu duyunca bunun daha uygun olacağını düşündüğüm için ben başvurdum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum”

 

Hacı Yusuf Şahin; “Ben eşimden daha çok istiyordum nikâh kıymayı. Birlikteyiz ama kağıt üstünde evli olmak tabii ki daha başka. Bize bu imkânı veren belediye yetkililerine teşekkür ediyoruz.”

 

Mahmut Gümüş; “Biz yaklaşık dört aydır evliyiz. Nikah kıyamadık. İkimiz de ortak fikriyle toplu nikaha başvurduk. Düğün yaptık fakat bu işi resmiyete dökmek daha farklı ve heyecanlıyım.”

 

Gurbet Tarla; “Çok heyecanlıyım. Artık kağıt üstünde de evliyiz. Dört aydır evli olmamıza rağmen kâğıt üstünde evli olmakla bir güvencem var artık. Teşekkür ediyorum” 

toplu nikah töreni istanbul,toplu nikah töreni ankara 2013,beykoz toplu nikah töreni,van'da toplu nikah töreni,bahçelievler toplu nikah töreni

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ