Tabletle Eğitimdeki Engelleri Aşacaklar

28.03.2014

1 Kişi Okumuş

0 Yorum

Tabletle Eğitimdeki Engelleri Aşacaklar

“Online Eğitim ile Engelleri Aşıyoruz” Projesi Kapsamında, Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programda 57 bedensel engelli öğrenciye tablet bilgisayar dağıtıldı. 

Türkiye Beyazay Derneği’nin, İstanbul Kalkınma Ajansı ve İstanbul Valiliği işbirliğiyle hazırladığı, “Online Eğitim ile Engelleri Aşıyoruz” Projesi kapsamında Başakşehir Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Milletvekili Lokman Ayva, Ak Parti Başakşehir Kadın Kolları Başkanı Sevgi İlhan, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Programda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engellier Müdürlüğü Gösteri Sanatları Topluluğu tarafından okunan şarkılar ve engellilerden oluşan Kafkas Halk Dansları gösterisi yer aldı. 

 

7-18 yaş grubundan 431 öğrenci 

Programda bir konuşma yapan Beyazay Derneği Başkanı Milletvekili Lokman Ayva proje hakkında bilgiler verdi. Projeyle İstanbul’da bedensel engeli nedeniyle örgün eğitimde yer alamayan ya da eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan öğrencilerin, evden eğitimle eğitim sistemine dahil olmalarının hedeflendiğini söyleyen Ayva, 7-18 yaş aralığındaki 431 engelli öğrencinin, eğitim sistemine dahil edileceğini anlattı.  “Bu çocuklarımızın hepsi eminim benden çok daha akıllılar. Benim eğitimimin üzerinde eğitimler alacaklardır. Onlara imkân verin, imkânsızı isteyin. Bu salondaki tüm çocuklarımızın ileride mühendis avukat ve doktor olacağına eminim. Çocuklarımıza destek olan, bizleri burada ağırlayan, çocuklarımıza ve derneğimize desteklerini esirgemeyen Başkan Mevlüt Uysal’a teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bu öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarının giderileceğini, öğrencilere, online eğitim sitelerine ücretsiz erişebilecekleri tabletler dağıtacaklarını kaydeden AYVA, tabletlerin kullanımı konusunda, öğrenci ve ailelerinin bilgilendirileceğini belirtti. Ayva “Eğitimlerine devam eden öğrencileri, haftada bir kez kendilerine yardımcı olacak eğitime tabi tutulmuş gönüllü mentör öğrenciler ve eğitmenler ziyaret edecektir” diye konuştu.


“Zorunluluk yetmez gönüllülük gerekir”

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ