Söylet: Hocaları Gezi Parkı’na ben yolladım

05.07.2013

3 Kişi Okumuş

0 Yorum

Söylet: Hocaları Gezi Parkı’na ben yolladım

Söylet: Hocaları Gezi Parkı'na ben yolladım

Söylet: Hocaları Gezi Parkı’na ben yolladım

Söylet: Hocaları Gezi Parkı’na ben yolladım

04.07.2013 14:51
İstanbul Üniversitesi Rektörü Yunus Söylet, Gezi olaylarıyla ilgili o soruya cevap verdi.

İstanbul Üniversitesi Rektörü Yunus Söylet sosyal medya uzmanı İbrahim Yörük’ün sorularını cevapladı.

JURNALCİLER DEĞERSİZ

Twitter çıkalı mertlik de bozuldu. Jurnalci kişileri değersiz buluyorum. Bu bir zaafsa bu zaafımı seviyorum. Biz bu filmleri çok gördük, bu tip insanları tanıdık. Böyle dönemler turnusol kağıdı gibidir, kişilikler ortaya dökülür, ucuz kahramanlar kendilerini belli ederler.

28 ŞUBAT SÜRECİ

Ama adalet ve sevgi dinine mensubum diyenleri uyarmak isterim.Hak yemelerini, aleni hakaret etmelerini kabullenmem, yargısız infazı yakıştırmam. 28 Şubat döneminden hiç mi bir şey öğrenmediniz, zalim olmaktansa mazlum olmayı tercih eden kimdi diye sorarım.”

TOPLUMSAL LABORATUVAR

Gelelim iletişim fakültesine. Düşüncesizce isimleri verilen öğretim üyelerinden bazılarını Gezi Parkı’na ben yolladım. Üniversite olarak olan biteni doğru anlayalım, akademik değerlendirmeler yapılsın, yayın ve raporlar hazırlayalım diye bunu yaptım. Sosyolog ve psikolog hocalarımıza da Gezi Parkı olaylarını incelemeleri ricasında bulundum, toplumsal bir laboratuarı görmezden gelemezdik. Tümünün tavrını ve siyasi görüşünü tasvip etmesem de oradaki öğrencilerim için kaygılandım, durumu anlamak istedim, bu benim görevim. Olayların arka planı aydınlandıkça kaygılarım doğrulandı, iyi niyetle gidenlerin aldıkları riskler gün yüzüne çıktı.

ŞİKÂYETİN EDEBİ OLMALI

Tek tip insan örneği artık dünyada pek az ülkede kaldı, farklılıklara tahammül etmeyi, düşüncelerimizi medeni ceifade etmeyi öğrenmeliyiz. Kaosun, yıkmanın geleceğimize ihanet olduğunu anlamalıyız. Suç varsa gidermenin yolları vardır, şikayetin de bir edebi adabı olmalıdır.

yunus söylet,dr.dilek söylet,soyle.net,dilek söylet,söylet bakalım

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: