Silivri’de en büyük şoku Alemdaroğlu yaşadı

06.08.2013

4 Kişi Okumuş

0 Yorum

Silivri’de en büyük şoku Alemdaroğlu yaşadı

Silivri'de en büyük şoku Alemdaroğlu yaşadı

Silivri’de en büyük şoku Alemdaroğlu yaşadı

Silivri’de en büyük şoku Alemdaroğlu yaşadı

05.08.2013 18:36 58,771 kez okunmuş

İstanbul Üniversitesi eski rektörü Kemal Alemdaroğlu, günün kötü sürprizini yaşayan isimlerden biriydi. Salona uzun uğraşlar sonunda girebilen Alemdaroğlu, hakkında verilen hapis kararıyla şok oldu.

Jandarmayla yaşadığı uzun tartışmalar sonunda salona girebilen Alemdaroğlu, hakkında verilen 15 yıl 8 ay hapis cezası kararıyla birlikte yakalama kararı da çıkınca büyük şok yaşadı. Karar daha okunmadan jandarmanın Alemdaroğlu’nu takibe aldığı görüldü.

Hürriyet’ten Ali Dağlar o anları şöyle aktardı:

Alemdaroğlu jandarmalar tarafından çevrilen diğer yakalamalı tutuksuz sanıklar arasından CHP’li vekillere “esir alındık” sözleriyle seslendi.

“Osman Yıldırım beraat etti, biz cezalandırıldık, bu nasıl adalet, bunu TBMM’de komisyonlarda dile getirin” sözleriyle karara tepki gösteren Alemdaroğlu’nun, PKK lideri Abdullah Öcalan ve çözüm sürecine göndermelerde yaptığı görüldü.

Alemdaroğlu’nun, “İrtica, irtica, irtica, gelinen nokta bu” sözleri de dikkat çekti.

Alemdaroğlu ile uzaktan sohbet etmek zorunda kalan, rektörlük dönemi yardımcısı, milletvekili Nur Serter de karar sonrası gözyaşlarına boğuldu.

CHP’li vekiller, “Hocam kendinize iyi bakın, dik durun, en kısa zamanda görüşeceğiz” sözleriyle teskin ifadeleri kullandılar.

Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu tutuklanarak cezaevine konuldu

“Ergenekon Davası”nda 15 yıl 8 ay hapisle cezalandırılan, eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, tutuklanarak cezaevine konuldu.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya katılan Kemal Alemdaroğlu ve eski özel harekat polisi Kemal Şahin hakkında, açıklanan hükmün ardından tutuklama kararı da çıkarıldı.

Alemdaroğlu ve Şahin’in davanın bitiminin ardından duruşma salonundan ayrılmasına izin verilmedi. Haklarındaki tutuklama müzekkeresi yazılmasının ardından Alemdaroğlu ve Şahin tutuklanarak ceaevine konuldu.

Bu arada, konutlarını terk etmemek suretiyle adli kontrole tabi tutulan emekli Albay Arif Doğan ve Hüseyin Vural Vural da kendileriyle ilgili kararın tebliğinin ardından evlerine gönderildi.

Firari sanıkların dosyaları ayrıldı

“Ergenekon Davası”nın firari sanıkları emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve İstek Vakfı’nın kurucu başkanı Bedrettin Dalan, eski AK Parti Milletvekili Turhan Çömez, Saipir Debdevidze ile Emrah Gönenci’nin dosyaları ayrıldı.

 

silivride satılık daireler,silivride motorsiklet kazası,silivride satılık villa,silivride pansiyonlar,silivride satılık yazlık

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: