Seçmen Listeleri askıya çıkarıldı

23.01.2014

2 Kişi Okumuş

0 Yorum

Seçmen Listeleri askıya çıkarıldı

Seçmen Listeleri askıya çıkarıldı

Seçmen Listeleri askıya çıkarıldı

Seçmen Listeleri askıya çıkarıldı

 

30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimi (Yerel Seçimler) için ‘Seçmen listeleri’ askıya çıkarıldı.

 

Yerel seçimlere az bir süre kala milyonlarca vatandaşı ilgilendiren seçmen listeleri, 10 Ocak 2014 Cuma günü muhtarlıklara asıldı. Listeler, 23 Ocak 2014 Perşembe günü askıdan indirilecek.

Seçmen listeleri artık web sitesinde

 

Seçmen listelerini kontrol etmek, isim yazdırmak ya da düzeltme yaptırmak isteyen vatandaşlar, bağlı bulundukları mahalle muhtarlıklarına başvuru yapabilecekler.

 

Seçim hazırlıkları hız kazanırken bu sene vatandaşların yüzünü güldürecek bir uygulamada başlatıldı. Geçtiğimiz seçim dönemlerinde seçmen liste sorgulamaları muhtarlıklardan yapılabilirken, bu sene getirilen yeni sistem ile YSK’nın internet sitesinden online olarak nerede oy kullanabileceklerini de sorgulatabilecekler. Seçmenlere zaman ve hız kazandıracak olan uygulamayla vatandaşlar,  Yüksek Seçim Kurulu’nun resmi web sitesindeki (http://www.ysk.gov.tr) “Sandık Bilgisi Sorgulama” sayfası yoluyla “Seçmen Listesi Sorgulaması” yapabilecekler.

 

Vatandaşlar, Seçmen Listesi için “Sandık Bilgisi Sorgulama Ekranı”ndaki tüm alanları eksiksiz doldurmaları gerekiyor. Ana ekrandaki ‘Yurt içi Seçmen Sorgulama’ ve ‘Yurt Dışı Seçmen Sorgulama’ butonlarını seçerek açılan ekran üzerindeki bilgileri eksiksiz doldurmaları gerekiyor. Seçmenlerin, hangi sandıkta oy kullanacağını öğrenmek için TC Nüfus bilgilerini girmeleri belirtilen alanlara girmeleri yeterli oluyor.

 

Listelerde ismi olmayan kişiler, İlçe Nüfus Müdürlüklerine giderek kayıtlarını yaptırmaları ve buradan alacakları belge ile İlçe Seçim Kurulu’na başvurup liste kaydına girmeleri gerekiyor. Bu liste güncellendikten sonra tekrar askıya çıkarılarak ve vatandaşlara seçmen kartları dağıtılacak.

seçmen listelerinin askıya çıkması,seçmen listeleri askıda,seçmen listeleri askıya çıkıyor 2013

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ