Saliha Erdim’le sevgi ve hoşgörü üzerine

03.02.2014

9 Kişi Okumuş

0 Yorum

Saliha Erdim’le sevgi ve hoşgörü üzerine

Saliha Erdim’le sevgi ve hoşgörü üzerine

Saliha Erdim’le sevgi ve hoşgörü üzerine

Saliha Erdim’le sevgi ve hoşgörü üzerine

 

Paylaştığı bilgi ve tecrübeleriyle Başakşehirlilerin sevdiği isim Saliha Erdim, Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’ndeydi.

Bireylerin karşılıklı sevgi ve anlayış içerisinde olduğu, huzurlu bir aile hayatının inceliklerini Aile Okulu başlıklı söyleşisinde anlatan Saliha Erdim hayata dair önemli bilgiler verdi.

 

Allah (c.c) kullarını sevgiyle yarattı, kâinatı, canlı cansız bütün mahlûkatları sevgiyle yarattı diyen Erdim: “Bizler yaratılırken her hücremize sevgi kodlandı, bu yüzden sevgi nerede varsa orada hayat vardır. Sizler sevgiyle hareket edip gülümsediğiniz takdirde bırakın insanları eşyalar bile gülümser. Allah (c.c) insanların kendisine ve çevresine bir ömür boyu yetecek kadar enerji depolamıştır. Bu yüzden bu enerjimizi kullandıkça, fark ettikçe artar ve daha da mutlu oluruz” dedi.

Ne aradığını bilmeyenler, bulduklarının da farkında olmazlar

 

Öncelikle kendimizi tanımalıyız diyerek sözlerine devam eden Saliha Erdim: “İnsan, en büyük sanatçı olan Allah’ın (c.c) yarattığı eşsiz bir varlıktır. Bir esere değer kazandıranda altındaki imzadır. İşte bizi yaratanında her hücremizde imzası var. Bu yüzden hiç birimizin bir başka insanı aşağılama, küçümseme gibi bir lüksü yoktur. Her insanın içerisinde ortaya çıkartıp geliştirildiğinde dünya çapında bir birey olmasını sağlayacak bir özelliği vardır. Onun için, hiç kimse ne fiziksel özelliklerine ne de başkalarının onu etkilemesine izin vermeden içindeki bu enerjinin farkına varıp hayatını sevgi ve hoşgörüyle sürdürmelidir” dedi.

salihara event,saliha,salihara,salihara adalah,saliha sami

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ