Sakinlerinden Onurkent'in Mimarı'na Hediye

28.03.2014

3 Kişi Okumuş

0 Yorum

Sakinlerinden Onurkent'in Mimarı'na Hediye

Başakşehir Onurkent sakinleri yıllardır çözülemeyen tapu, şerhlerin kaldırılması ve iskân belgelerinin verilmesi ile ilgili düzenledikleri bilgilendirme toplantısında “Onurkent’in Mimarı” dedikleri Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a çözüm adına özverili çalışmaları sebebiyle bir hediye takdim ettiler.  

Başakşehir Onurkent’te yıllardır çözülemeyen tapu sorununun çözümünün ardından şerhleri kaldırılan ve artık çözümde son aşama olan iskân belgelerini alma aşamasına gelen Onurkent sakinleri site yönetiminin düzenlediği bilgilendirme toplantısında buluştu. Toplantıya Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Belediye Başkan Yardımcıları, Onurkent Yapı Kooperatifi Birlik Başkanı Sinan Çelikkol, Birlik Yönetim Kurulu üyeleri ve Onurkent sakinleri katıldı.

 

Yeni kurulmuş bir belediye olarak, bir yandan kendi bünyesinde yapılanmaya çalışırken öte yandan da yıllardır birikmiş, bir yana atılmış sorunların üstesinden gelmeye çalışan Başakşehir Belediyesi için ilçenin en önemli sorunu sınırları içinde bulunan mahallelerde ve toplu konut alanlarında tapu meselesi oldu.


“Elimizi değil başımızı taşın altına koyduk” 

Belediye olarak göreve geldiğinde Onurkent için bir hedef koyulduğunu ve yıllardır çözümsüzlüğe itilen tapu sorunlarının çözümün kolay olmadığını belirten Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, çözüm için elini değil başını taşın altına koymak gerektiğini söyledi. “Onurkent’te başlangıcındaki hesaplar doğru olmayınca bunları çözmek bizim için kolay olmadı” diyen Başkan Uysal; “Onurkent’te tapuları verirken, ardından şerhleri kaldırırken büyük sıkıntı yaşadık. Artık çözümde sona geldik. İskân işlemleri başladı. Bir an önce herkesin iskân belgelerini almasını istiyoruz. Çözüm adına bir katkıda bulunmak bizim görevimizdi. Biraz daha fazla kafa yorup mesai harcayıp, ekibimizin, birlik başkanımızın da özverili çalışmalarıyla bunu çözmek bize nasip oldu. Hayırlı olsun.” diye konuştu.  


Onurkent’in altyapısı tamamen yenilecek 

Onurkent’te artık başka sorunlarla ilgilenme vaktinin geldiğini belirten Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İSKİ tarafından Onurkent’te yapılan inceleme sonucunda altyapının tamamen değişmesi gerektiğini belirterek Onurkentlilere bir de müjde verdi. Uysal “Altyapı önümüzdeki yaz tamamen değişecek ardından da asfalt dökülerek, çevre düzenlemeleri, kaldırımlar, yer altı çöp konteynerleri yapılacak. Bunları parça parça yapacağız. Bütün çalışmalar tamamlandıktan sonra Onurkent’in 1. ve 2. Etap’tan bir farkı kalmayacak.” dedi.

 

Toplantı sonunda Birlik Başkanı Sinan Çelikkol “Onurkent’in Mimarı sizsiniz” dediği Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Onurkent sakinleri adına bir hediye takdim etti.

 

Vatandaşlar tapu sorununun çözümü ile ilgili Başkan Uysal ve Belediye çalışanlarına teşekkürlerini ileterek görüşlerini dile getirdi.


Arif Şekeroğlu; (Onurkent Halkalı Vatan Sitesi Sakini): Onurkent’te bugün problemlerin yüzde yüzü çözüldü. Tapular dağıtıldı, şerhler kaldırıldı. Kooperatiflerin kendi aralarındaki sıkıntılar ve ihtilaflar çözüldü. Ufak tefek sıkıntılar müteahhitler ve site sakinlerinin kendi aralarında çözecekleri sıkıntılar. Belediyenin tüm çalışmalarından memnunuz ve özellikle bu konularda pratik çözümler üretmesinden, bizlere her zaman yardım etmeye çalışmasından dolayı Başkanımız’a da çok teşekkür ediyoruz.


Muammer Aksu (Yakutiye Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı): Uzun yıllardır çözülemeyen bu sorunu sağ olsun Mevlüt Başkan çözdü. Binalarda teraslar ve balkonlar yüzünden sorunları olmayanlar hemen iskân belgelerini alıyorlar. Olmayanların çözümü de vatandaşın elinde zaten. 98’den beri gelen sorunları çözen Mevlüt Başkan sayesinde şu anda daha özgür bir Onurkent var.


</strong

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ