Sadaka taşları günümüze taşındı

14.05.2014

17 Kişi Okumuş

0 Yorum

Sadaka taşları günümüze taşındı

Geçmişin sadaka taşları, ‘sosyal market’ projesi ile günümüze taşındı. 

Başakşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Başakşehir Kızılay ‘sosyal market’ projesi başlattı.  Proje kapsamında Osmanlı’nın sadakaları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için kullandığı ‘sadaka taşları’ günümüze uyarlanarak ‘sosyal marketler’ projesinde hayat buldu. “Sosyal Market” projesiyle bu güne kadar 5 bin 200 ihtiyaç sahibine giysi, kırtasiye ve hijyen malzemesi dağıtıldı.

 

Başakşehir Kaymakamlığı ve Başakşehir Kızılay’ın; ‘Yoksulluk toplum huzurunu tehdit eden en temel sorunların başında geliyor. Bu nedenle yardımlaşma ve dayanışmanın yaşamımızda mühim bir yeri olduğunu idrak etmemiz gerekiyor’ söylemi ile başlattığı ‘sosyal market’ projesinde ihtiyaç fazlası eşyaların veya yoksullara yapılması düşünülen her türlü ayni ve nakdi yardım kişilere ve ailelere karşılıksız olarak ulaştırılıyor.


İsme dosya hazırlanıyor 

Türk Kızılay’ı Başakşehir Şubesi ve Başakşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliği ile hayata geçirilen “Sosyal Market Projesiyle” her türlü bağış kabul ediyor. Bu proje sayesinde ihtiyaç sahibi aileler, hem acil gereksinimlerine istedikleri anda ulaşabiliyor hem de giysi ürünlerine beğenilerine göre yapabiliyor hem de sanki mağazadan alışveriş yapıyormuş gibi bu yardımdan faydalanabiliyor.

 

Başakşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı projeden faydalanmak isteyerek başvuruda bulunan vatandaşın ismine dosya hazırlıyor. İhtiyaç sahibi Başakşehirliler bu dosya ile haftanın her günü açık olan mağazadan ihtiyaçlarını alabiliyor. Sosyal Market, Başakşehir 5. Etap’ta bulunuyor.

 

Yardımlar, Ramazan ayında da devam edecek</strong

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ