Ramazan ayı Amasya’da fener alayı ile karşılandı

09.07.2013

3 Kişi Okumuş

0 Yorum

Ramazan ayı Amasya’da fener alayı ile karşılandı

Ramazan ayı Amasya'da fener alayı ile karşılandı

Ramazan ayı Amasya’da fener alayı ile karşılandı

Ramazan ayı Amasya’da fener alayı ile karşılandı

09.07.2013 01:58
Amasyalı vatandaşlar 11 ayın sultanı Ramazan ayının gelişini belediye tarafından düzenlenen fener alayına katılarak kutladı.

Amasya Belediyesi tarafından hazırlanan fener alayı programı, İstasyon Köprüsü önünde oluşturulan korteje vatandaşların da katılımıyla Yavuz Selim Meydanı’na kadar mehter takımı eşliğinde yürünmesiyle başladı. Amasya Valisi Abdil Celil Öz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Haluk Yıldızdan ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in de katıldığı fener alayında kent sakinleri yaktıkları meşalelerle yürüdü.

Amasya’da Ramazan coşkusunun bir başka olduğunu belirten Amasya Valisi Abdil Celil Öz, “Bu güzellikleri bizlere veren Allah’a şükürler olsun. Şehzadeler kenti Amasya bu güzellikleri devam ettiriyor. Bugün burada yediden yetmiş yediye hep beraber coşkulu bir yürüyüş yaptık. Birlik beraberlik içerisinde buradayız. Bu Ramazan ayı birlik ve beraberliğimizi pekiştirmemize vesile olsun” dedi.

İl Müftüsü İsmail İpek’in yaptığı duanın ardından, Ramazan ateşinin yakılması ve havai fişek gösterisi ile program sona erdi. Amasya’da Ramazan ayı boyunca Şehzadeler Gezi Yolu’nda belediyenin organize edeceği Türk Halk Müziği konserleri, Karagöz Hacivat, şiir dinletileri, ezgiler, tiyatrolar, sıra geceleri ve âşıklar şöleni gibi birçok program vatandaşların beğenisine sunulacak.

ramazan ayının başlangıcı,ramazan ayı ne zaman başlıyor 2013,ramazan ayı 2013,ramazan ayın kaçında başlıyor,ramazan ayı başlangıcı

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: