Prof. Faruk Beşer ile Güncel Meseleler Konuşuldu

08.12.2013

1 Kişi Okumuş

0 Yorum

Prof. Faruk Beşer ile Güncel Meseleler Konuşuldu

Prof. Faruk Beşer ile Güncel Meseleler Konuşuldu

Prof. Faruk Beşer ile Güncel Meseleler Konuşuldu

Prof. Faruk Beşer ile Güncel Meseleler Konuşuldu

 

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Beşer  Başakşehir Söyleşileri kapsamında “Güncel meseleler ve cevapları” konulu söyleşisiyle Başakşehirlilerle buluştu.

 

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde gerçekleşen söyleşiye Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir ve Başakşehirliler katıldı.

 

Bu sınav kıyamete kadar devam edecek

 

“Güncel meselelerin başında Hz. Âdem babamızın ilk imtihanı olan yemeyle imtihanı geliyor” diyen Beşer; Hz. Âdem babamız ve Havva annemiz cennet iken Allah onlara dedi ki;  “Bu ağaca yaklaşmayın, bu ağaçtan yemeyin” O ağacın ne olduğunu açıklamaz Kuranı Kerim.  Âdemoğlunun ilk imtihanı budur ve bununla birlikte ırzını korumasıdır. Ne yazık ki Âdem babamız bu ilk sınavı kaybetmiş. Şeytan onu kandırıyor ve kaybediyor. En önemli imtihan yeme içme ve ırzını muhafaza etme imtihanı. Bu iki imtihanda muvaffak olanlar diğer imtihanı kazanmakta zorlanmazlar öyleyse yeme içme noktasında insanlar olabildiğince helal ve temiz yemek zorundalar. Allah’ın yasakladığı haramlardan domuz eti yemek, içki içmek haricinde bir başkasının hakkını yerseniz bu da haram olur. Domuz eti yediğinizde Allah’a yalvarırsanız o affeder ama kul hakkıysa hele de birden fazla kişinin hakkıysa onu ödemek çok zordur.” dedi.  

 

GDO’lu gıdalara dikkat

 

Yiyecek meselesinde GDO’lu gıdalara da dikkat çeken Faruk Beşer; “GDO’ lu gıdalar yapanlar Allah’ın yarattıklarını değiştiriyor. Domatese akrep geni aşılanıyor, üretilen balıklar  tavuklar bir âlem. Bunları değiştirmek haramdır. Aynı zamanda insanların sağlıkları ile oynuyorlar. Eğer iki üç nesil sonra çok temiz dürüst aklı başında bir gelecek bekliyorsanız hayatınıza hiçbir suretle haram yemeyeceksiniz. Ayrıca zina ve cinsel günahlardan uzak duracaksınız.”

 

Dünyada Müslümanların şu ana kadar görmediği bir bolluk yaşadığına dikkat çeken Beşer buradan hareketle müthiş bir dünyevileşme olduğunu belirtti. Beşer; “Keyfine düşkün olma çok yeme içme duyuları kapatan en önemli şey.  Nimetlerin çok fazla olmasından bolluk ve konfor  dolayı Allah’ı düşünememe halindeyiz. Dünyevileşme bize Allah’ı unutturuyor.“ diye konuştu.

 

Söyleşi sonunda Prof. Dr. Faruk Beşer, seyircilerin  güncel meseleler hakkında sorularını yanıtladı. 

prof.faruk beşer kimdir,prof. dr. faruk beşer,prof faruk beşer,prof dr faruk beşer kimdir

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ