PKK’ya eleman toplayan şahıs tutuklandı

05.08.2013

7 Kişi Okumuş

0 Yorum

PKK’ya eleman toplayan şahıs tutuklandı

PKK'ya eleman toplayan şahıs tutuklandı

PKK’ya eleman toplayan şahıs tutuklandı

PKK’ya eleman toplayan şahıs tutuklandı

04.08.2013 19:27 3,376 kez okunmuş

Siirt’te 14 yaşındaki bir kız çocuğu ile PKK’nın dağ kadrosuna kaçmak üzereyken yakalanan H.A. serbest bırakılırken, A.G. adlı zanlı ise terör örgütüne eleman toplama suçundan tutuklandı.

Edinilen bilgilere göre, Siirt İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gençleri terör örgütüne kazandırmaya çalışan kişilere yönelik yaptığı operasyonda, Siirt- Pervari karayolunda bir araçta yapılan aramada, örgütün dağ kadrosuna gitmeye hazırlık yapan H.A. ve A.G. ile ismi açıklanmayan 14 yaşındaki bir kızı gözaltına almıştı.Emniyetteki sorgulamalarının ardından adli makamlara sevk edilen şoför H.A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, A.G. adlı zanlı ise, ‘terör örgütüne yardım ve yataklık etme’ ve ‘örgütün dağ kadrosuna eleman toplama’ suçundan tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, adı geçen bir kişinin arandığını belirtilirken, 14 yaşındaki kız çocuğunun ise topluma yeniden kazandırılması için, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile koordineli çalışma yapıldığı ifade edildi.

pkkya lanet,pkkya lanet sözler,pkkya beste,pkkya lanet sözleri,pkkya yunana insan hakları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: