Paris suikasti hasıraltı

18.07.2013

2 Kişi Okumuş

0 Yorum

Paris suikasti hasıraltı

Paris suikasti hasıraltı

Paris suikasti hasıraltı

Paris suikasti hasıraltı

18.07.2013 07:44 4,648 kez okunmuş

Paris Cumhuriyet Savcısı François Molins, üç PKK’lı kadının infazının üzerinden 6 ay geçmesine karşın soruşturmayı tamamlayıp mahkemeye sunamadı.

9 Ocak 2013 tarihinde Paris’te PKK’lı 3 kadının öldürülmesinin üzerinden neredeyse 6 ay geçti ancak Fransa’da dosyaya bakan savcı halen soruşturma dahi açamadı.

Dava dosyası hakkında gizlilik kararı uygulayan Fransız adaleti, olayın 3 failinden biri olarak yakalanan Ömer Güney’i sağlık sorunlarını gerekçe göstererek Paris yakınlarındaki bir hastane cezaevine yatırdı. Güney, hastanede 3 kez ailesi ile de görüştürüldü. Türkiye’nin Güney için soruşturma heyeti gönderme talebi ise Fransız makamlarınca reddedildi.

Gizlilik kararı verilen ve şimdiye kadar kayda değer hiçbir ilerleme olmayan cinayet dosyasında Fransız istihbaratının büyük rolü olduğu iddia ediliyor. PKK’lı Sakine Cansız ve 2 arkadaşının öldürüldüğü binayı gören kameralara ait görüntülerin Fransız dış istihbarat servisi DGSE’ye ( Direction Generale de Securite Exterieur) gönderildikten sonra bir daha ortaya çıkmaması, kafa karışıklığını artırdı.

Savcılık, 13 Ocak’tan buyana cinayetle ilgili 2’si İranlı olmak üzere 11 kişinin ifadesine başvurdu. Ancak, kriminal raporunda olay yerine gelenlerin en az 3 kişi olduğuna değinilmesine rağmen, savcılık diğer iki kişinin izine bir türlü ulaşamadı! DGSE tarafından korunduğu izlenimi oluşan Ömer Güney’in Fransız istihbaratına çalıştığı iddiası da giderek daha yüksek sesle dile getirilmeye başlandı.

paris hotels,paris air show,paris saint germain,paris,paris metro map

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: