Okullar Hayat Olsun…

06.12.2013

0 Kişi Okumuş

0 Yorum

Okullar Hayat Olsun…

Okullar Hayat Olsun…

Okullar Hayat Olsun…

Okullar Hayat Olsun…

Başakşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, İlçe genelindeki okullarda başlatılan ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında, okul bahçelerine yeni oyun alanları yapıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürütülen ortak çalışmalar sonucunda 2010 yılında 7 okul bahçesine park ve oyun alanları yapımını tamamladı.  Müdürlük 2013 yılı içersinde ise toplam 24 okul bahçesine çocuk parkı yaparak hizmete açtı.

Müdürlük bölge genelinde yürüttüğü çalışmalarla okullara yeni spor alanları kazandırıyor, site içlerinde sert zemin temizliği, peyzaj düzenlemeleri; veliler için dinlenme alanları oluşturarak Başakşehir’in çehresini değiştiriyor.

 

İlçe’ye yeni spor sahaları, çocuklara spor ekipmanları

Park Bahçeler Müdürlüğü ilçe genelinde yeni parkların yapımı ve yeşil alanların artırılması çalışmalarının yanında, çocukların gelişimine katkı sağlamak üzere projelendirdiği ‘Okullar Hayat Olsun’ çalışmalarına da tüm hızıyla devam ediyor.  Müdürlük ekipleri,  ilçe okullarına çocuk parklarının yapımı yanında eğitim kurumlarına; basketbol, futbol, voleybol vb. sahaları yaparak çocukların sportif faaliyetlerine de destek veriyor. Okullarda yapımı tamamlanan basketbol, futbol, voleybol sahalarının dönemsel olarak ta tamir ve bakımları ekipler tarafından yürütülüyor ve çocukların spor ekipmanları temin ediliyor.

İlçe genelinde yıpranmış, deforme olmuş mevcut çocuk oyun parkları ise müdürlük inşaat ekipleri tarafından belirlenerek, yenileme çalışmaları yürütüyor. Ayrıca çocuk parkı olmayan yerler tespit edilerek, gelen talepler de değerlendirilerek uygun olan alanlara çocuk parkları oluşturuluyor.  Aralık ayı itibariyle Başakşehir genelinde,115 noktada çocuk parkı kurulumu ve yenilemesi yapıldı.

 

Dinlenme alanları veli ve öğretmenleri memnun ediyor

Başakşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ilçe okullarında yürüttüğü çalışmalarla veliler ve öğretmenlerinde yüzünü güldürüyor.

Müdürlük, okul bahçelerine öğretmenler ve okula gelen veliler için dinlenme alanları yapıyor. Çalışmalar çerçevesinde 2013 yılı içersinde ilçe genelindeki okullara 17 dinlenme alanı yapılarak hizmete açıldı.

 

Ortak Kullanım Alanlarına Park Bahçeler Eli Değdi

Başakşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde ki Site içi ortak alanlarda da bakım onarım ve yenileme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

2010 yılında Başak Mahallesi ve Başakşehir Mahallerinde başlatılan çalışma 2013 yılında toplam 10 Mahalle’de yer alan sitelerde devam ettiriliyor. Müdürlük, site blok ve apartman yöneticilerinden gelen talepleri değerlendirerek uygun görülen alanlarda, peyzaj düzenlemelerini yürütüyor.

Park Bahçeler MüdürlüğüPeyzaj Ekipleri, site içlerinde yer alan yollarda sert zemin temizliği çalışmalarını da program dahilinde devam ediyor.Bahçeşehir Mahallesi’nde başlatılan çalışmaları tamamlayan ekipler, Başakşehir 1.etap sitesinde sert zemin temizliği, bitkilerde budama, ot biçimi ve form verme işlemlerini, Kayaşehir 11. bölge site içinden de eş zamanlı olarak yürütüyor.

 

Ayrıca, site veya ada yönetimleri tarafından yürütülen çalışmalara, Park ve Bahçeler Müdürlüğünce teknik destek sağlanıyor. Site yönetimleriyle koordineli olarak yürütülen ve vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanan çalışmalar yıl boyunca sitemli olarak geliştirilerek devam ettiriliyor. Müdürlüğün ilçe genelindeki site ve ada içlerinde yürüttüğü özverili çalışmalarla bölgedeki yeşil alanlar daha nitelikli ve kullanıma elverişli hale getirilirken; vatandaşın refah ve mutluluğuna katkı sağlanmış oluyor.

okullar hayat olsun protokol örneği,okullar hayat olsun proje örnekleri,okullar hayat olsun konya,okullar hayat olsun,okullar hayat olsun projesi protokol örneği

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ