Öğretmenler günü Bahçeşehir’de kutlandı

27.11.2013

1 Kişi Okumuş

0 Yorum

Öğretmenler günü Bahçeşehir’de kutlandı

Öğretmenler günü Bahçeşehir’de kutlandı

Öğretmenler günü Bahçeşehir’de kutlandı

Öğretmenler günü Bahçeşehir’de kutlandı

 

Başakşehir Belediyesi’nden öğretmenler gününe ikinci kutlama.  Altınşehir, Güvercintepe, Başakşehir Mahalle okul öğretmenleri için düzenlenen organizasyonun ardından Belediye; Bahçeşehir Okullarında görev alan öğretmenleri içinde bir gece düzenledi.

 

Ev sahipliğini Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yaptığı organizasyona İlçe Kaymakamı Fatih Kocabaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı ve Bahçeşehir Okullarında görev yapan çok sayıda öğretmen katıldı.

Bahçeşehir İlyas Usta Restaurant’ta düzenlenen Öğretmenler Günü programında katılımcılar hep birlikte yemek yedi, sohbet etti.

Başakşehir Eğitim alanındaki başarıda ilk beştedir

 

Gecenin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı “Öğretmenler Günü kutlamaktan onur ve gurur duyduğumuz günlerdendir.  Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ederim. Bugün aynı zamanda Kadına yönelik şiddeti önleme günüdür.  Bizler bayanlara kötü davrananlara karşıyız ve kınıyoruz. Bize düşen bu cehaleti yok etmektir.  Bu güzel geceyi bizlere yaşatan Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim” dedi.

 

Öğretmenler günü kutlamasında selamlama konuşması yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal “Ülkemiz kadına saygı konusunda övünülecek durumda değil, umarım kısa sürede bu konuda da ilerleme kaydederiz.  Eğitim alanında da ilçemiz yeni kurulan ilçeler arasında kötü durumda değildir. İlçemizde eğitim adına iyiyi de kötüyü de aynı anda barındırıyoruz. Bu anlamlı günde kendimizi değerlendirmek daha doğru olur” dedi.

 

Başakşehir’in yakın gelecekte yeni İstanbul denince ilk akla gelecek ilçe olacağını dile getiren Başkan Uysal, “Bunun olabilmesi içinde eğitimde de en iyi olmalıyız. İlçemizin nüfus artışı çok yüksek. Bu da ilçede eğitim adına çalışmaların tam anlamıyla tamamlanamamasını doğuruyor. Başakşehir eğitim alanındaki başarıda ilk beştedir.  Bu, siz öğretmenlerin başarısıdır. Ayrıca eğitimciler tarafından kapısı en rahat çalınan belediyeyiz.”dedi.

 

Öğretmenler gününü tebrik eden Başakşehir Kaymakamı Fatih Kocabaş ise yaptığı konuşmada “Toplumlar ailelerden oluşur, ailenin temeli ise sevgi ve empatidir. Şiddetin kötü olduğunu anlatmak yerine, sevgi ve empatiyi anlatmak gerekmektedir.  Adıyaman’da Kaymakam olduğum dönemde İngilizce öğretmen eksikliği nedeniyle, derslere girmiştim. O dönemde öğretmenliğin ne kadar zevkli bir meslek olduğunu anladım. Öğretmen ve öğrenci arasındaki ilişki çok nezihtir, çıkar yoktur” dedi.

Öğretmenler saz üstadlarıyla eğlendi

 

Protokol konuşmalarının ardından öğretmenler kendileri için hazırlanan müzik dinletisinde hep birlikte eğlendi.  Saz üstadlarının seslendirdiği Sanat Müziği parçalarına eşlik eden öğretmenler unutulmaz bir gece yaşadı. 

öğretmenler günü ile ilgili yazı,öğretmenler günü hediyeleri neler olabilir,öğretmenler günü hediyesi,öğretmenler günü şiirleri,öğretmenler günü ile ilgili şiir

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ