Öcalan’a 8 arkadaş daha geliyor!

22.07.2013

0 Kişi Okumuş

0 Yorum

Öcalan’a 8 arkadaş daha geliyor!

Öcalan'a 8 arkadaş daha geliyor!

Öcalan’a 8 arkadaş daha geliyor!

Öcalan’a 8 arkadaş daha geliyor!

21.07.2013 10:00 41,459 kez okunmuş

Ömür boyu hapse mahkum olan Öcalan’la birlikte toplam 6 mahkumun bulunduğu İmralı Cezaevi’ne 4’ü kadın 8 hükümlü daha gönderilecek. Böylelikle ilk defa İmralı’ya kadın mahkum da yollanmış olacak.

Adalet Bakanlığı, yeni mahkumların gönderilmesi talebini kabul etti, ancak henüz gidecek isimler netleşmedi. Hükümlülerin isimleri belirlendikten sonra Adalet Bakanlığı’na iletilecek. Gönderilecek kişilerin daha önce gönderilen 5 kişi gibi çeşitli örgütlere üye olmak suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılanlar arasından seçileceği öğrenildi.

KOĞUŞLARI AYRI OLACAKHabertürk”ün haberine göre, isimler belirlendikten sonra hükümlüler bulundukları cezaevlerinden alınarak, sıkı güvenlik önlemleri altında İmralı Cezaevi’ne sevk edilecek. Cezaevinin yeni mahkumlarıyla, Öcalan’ın hücresi ayrı olacak ancak Öcalan, bu mahkumlarla havalandırma saatleri ve hobi odasında sohbet etme fırsatı bulacak.

5 MAHKUM GÖNDERİLMİŞTİÖcalan’a tecrit uygulandığı iddialarının gündeme geldiği 2009’da 5 mahkum İmralı’ya gönderilmişti. Öcalan’ın yanına; PKK’dan hükümlü Bayram Kaymaz, Cumali Karsu, Şeyhmuz Poyraz, Hasbi Aydemir ve TİKKO davasından hükümlü Hakkı Alkan gitmişti. Bu 5 hükümlü, İmralı Adası’nda yeni yaptırılan Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nin ilk mahkumları olmuştu. Abdullah Öcalan’ın, havalandırma saatlerinde görüştüğü bu mahkumlarla çok fazla anlaşamadığı belirtilmişti.

öcalan'a sayin,öcalana sayın demek suç değil,öcalana şiir,öcalan'a özgürlük platformu,öcalan'a sayın dedi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: