Mısır’dan Türkiye hakkında suçlama!

19.07.2013

2 Kişi Okumuş

0 Yorum

Mısır’dan Türkiye hakkında suçlama!

Mısır'dan Türkiye hakkında suçlama!

Mısır’dan Türkiye hakkında suçlama!

Mısır’dan Türkiye hakkında suçlama!

18.07.2013 22:26 25,602 kez okunmuş

Mısır’da bir televizyon programında ‘Türkiye’den Mısır limanına gelen bir gemideki konteynır içinde gerçek silaha dönüştürülebilen ses tabancaları ele geçirildiği iddia edildi.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI, MISIR MAKAMLARINDAN DERHAL SOMUT BİLGİ İSTEDİ

Dışişleri Bakanlığı kaynakları, Mısır’da dün akşam bir televizyon programında, “Türkiye’den gelen bir konteynır içinde gerçek silaha dönüştürülebilen ses tabancaları ele geçirildiğine” yönelik iddiaların derhal, en ciddi ve kapsamlı şekilde araştırılması ve gerçeğin süratle ortaya çıkarılması gerektiğini bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, Mısır’da dün akşam bir televizyon programında, “Türkiye’den gelen bir konteynır içinde gerçek silaha dönüştürülebilen ses tabancaları ele geçirildiğine” dair iddialar hakkındaki bir soru üzerine, söz konusu iddialarla ilgili gerekli soruşturmanın başlatılması için ele geçirildiği ileri sürülen silahlara ilişkin somut bilgilerin Türkiye’ye iletilmesinin, Kahire Büyükelçiliği vasıtasıyla ilgili Mısır makamlarından talep edildiğini belirtti.

Ayrıca söz konusu iddiaya ilişkin, kardeş Mısır’ın istikrar ve huzuruna Türkiye’nin büyük önem atfettiği, Mısır’da hangi gerekçeyle olursa olsun, şiddete başvurulmasını kesinlikle kabul edilemez olarak görüldüğü vurgulandı. Dışişleri kaynakları, Türkiye’nin her türlü şiddeti kuvvetle kınadığına dikkat çekerken, “kardeş Mısır’ın bir an önce, en geniş katılımla ulusal uzlaşı sağlaması ve kısa sürede demokrasiye dönmesinin samimiyetle beklendiğini” kaydetti.

mısırdan türkiyeyi arama,mısırdan türkiyeyi aramak,mısır'ın türkiye ile ilişkileri,mısırla türkiye arasındaki saat farkı,mısırın türkiyeye uzaklığı

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: