MFÖ’den, Bahçeşehir çıkartması

22.12.2013

2 Kişi Okumuş

0 Yorum

MFÖ’den, Bahçeşehir çıkartması

MFÖ’den, Bahçeşehir çıkartması

MFÖ’den, Bahçeşehir çıkartması

MFÖ’den, Bahçeşehir çıkartması

 

Türkiye’nin en önemli ve köklü grubu olan MFÖ, Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi (BKSM)’nde sahne aldı. Biletleri haftalar öncesinden tükenen konserde, MFÖ unutulmaz parçalarını hayranlarıyla birlikte seslendirdi.

 

Konsere, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başkan Yardımcıları Haluk Dikbaş, Nurettin Ertemel ve çok sayıda Başakşehirli katıldı.

Üç Usta, Sahnede Devleşti

 

BKSM’nin tamamını dolduran hayranlarının alkışlarıyla sahne alan MFÖ, konsere ‘ele güne karşı’ parçasıyla başladı. Grup üyelerinden Mazhar Alanson, konser başlangıcında seyircilere seslenerek: “Biz bu kadar güzel, bu kadar yoğun bir izleyici beklemiyorduk. Siz kocaman bir şehirmişsiniz. Konserde, sizden söz istiyorum, herkes ‘sesim kötü ’demeden, yanımda oturan ne der demeden, MFÖ parçalarını hep bir ağızdan, avaz avaz söyleyecek.” dedi.

 

Özkan Uğur’un rahatsızlığından dolayı MFÖ konserlerine bir süre ara vermek zorunda kaldıklarını dile getiren Alanson: “Çok şükür, Özkan’ın hastalığı sizlerin ilgi ve dualarıyla iyileşti, şimdi çok iyi. Yeniden sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Fuat Güner ise, “MFÖ olarak 41 yılı geride bıraktık. Hayatımdaki en güzel ve unutulmaz anılar MFÖ’de yaşadığım anlardır.” dedi.

 

Konserlerinde 3 ayrı jenerasyonu bir araya getiren, Türkiye’nin ender gruplardan MFÖ, BKSM konserinde, 41 yıllık beraberlikte oluşan unutulmaz parçalarını Başakşehirlililer için seslendirdi. Grup; Mazeretim var, Ah bu ben, Sakın gelme, Benim hala umudum var, Yandım yandım, Yalnızlık ömür boyu, Tam ortasındayım, Mecburen, Bu sabah yağmur var İstanbul’da, Bir zamanlar, Olduramadım, Sarı Laleler, Ali Desidero gibi hafızalara yer etmiş olan özlenen parçalarını hayranlarıyla hep bir ağızdan söyledi.

 

Sahne performanslarıyla göz dolduran ve yıllara meydan okuyan MFÖ, konser sonunda üç kez bise çıktı. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, aldıkları sayısız ödüller ve getirmiş oldukları yeniliklerle pop müzik tarihinin simgesi olan MFÖ’ye gecenin anısına çiçek takdim etti.

MFÖ’den, Bahçeşehir çıkartması

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ