Meteoroloji’den yağış uyarısı

22.07.2013

1 Kişi Okumuş

0 Yorum

Meteoroloji’den yağış uyarısı

Meteoroloji'den yağış uyarısı

Meteoroloji’den yağış uyarısı

Meteoroloji’den yağış uyarısı

22.07.2013 09:46 2,558 kez okunmuş

Hava sıcaklığında, Kuzey ve iç bölgelerde 1 ile 3 derece azalacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Göller Yöresi, Kastamonu, Sinop, Afyonkarahisar, Denizli (Çardak), Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ın doğusu ile Ankara’nın batı ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sinop, Samsun, Ordu, Rize, Amasya’nın kuzeyi, Trabzon’un doğu ilçeleri ve Artvin’in kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç bölgelerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege’de yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Sinop, Samsun, Ordu, Rize, Amasya’nın kuzeyi, Trabzon’un doğu ilçeleri ve Artvin’in kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı vb.) yetkili ve ilgililerin tedbirli olması gerekmektedir.

meteoroloji'den yağış uyarısı

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: