MAZLUMDER insan hakları ödülleri verdi

17.12.2013

1 Kişi Okumuş

0 Yorum

MAZLUMDER insan hakları ödülleri verdi

MAZLUMDER insan hakları ödülleri verdi

MAZLUMDER insan hakları ödülleri verdi

MAZLUMDER insan hakları ödülleri verdi

 

Başakşehir Belediyesi MAZLUMDER ( İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği) tarafından düzenlenen “İnsan Hakları Gecesi”ne ev sahipliği yaptı. MAZLUMDER tarafından gelenekselleştirilen ve bu yıl da Başakşehir‘de yapılan gecede, 2013 yılında insan hakları alanında çalışmalarda bulunanlara ödüller verildi.

 

Mehmet Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, MAZLUMDER Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, İlahiyatçı- Yazar Mustafa İslamoğlu, yurtiçi ve yurtdışından insan hakları aktivistleri katıldı.

Biz ne tarafta olduğumuzdan sorumluyuz

 

MAZLUMDER tarafından bu yıl Başakşehir’de gerçekleşen etkinliğe ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal: “Dini, dili ve ırkı ne olursa olsun tüm mazlumların yanına koşan büyük bir derneğin bu anlamlı ödül gecesini ilçemizde düzenlediğimiz için çok mutluyuz. Tarihe baktığımızda bir çok karanlık dönem görürüz. Karanlığın ve vahşetin hüküm sürdüğü dönemlerde biz kendi içimizde Mevlanaları, Hacı Bektaş-ı Velileri ve Yunus Emreleri yetiştirerek tüm dünyaya insan haklarını ve hoşgörüyü göstermiş bir medeniyetiz. Bugün için ne yaptık ya da ne başardık önemli olan bu değil. Değerli dostlar biz başarıdan sorumlu değiliz, ne tarafta olduğumuzdan sorumluyuz. Biz mücadelemizi verelim bunun neticesini zaten alırız” dedi.

Uygar dünyanın gözleri önünde zulme uğruyoruz

 

Türkiye ve dünyadan insan hakları ihlalleri ve bu ihlaller karşında verilen mücadelenin panaromasını çizen MAZLUMDER Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, yaptığı selamlama konuşmasında: “Zalime karşı verdiğimiz mücadelede bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bugün dünyaya baktığımızda Filistin hala işgal altında. Fransa hala emperyalist faaliyetlerini sürdürüyor. Suriye’de hala cinayetler işlenmeye devam ediyor. Mısır’da halk tarafından seçilen bir cumhurbaşkanı ordu tarafından görevinden alındı ve hapse atıldı. Taraftarlarının meydanlarda verdiği mücadele ordu tarafından kanlı bir şekilde bastırıldı. Ve maalesef ki tüm bunlar uygar dünyanın gözü altında yapılıyor” şeklinde konuştu.

Tüm yaşadığımız acıların sebebi biziz

 

Avukat Fikret Özdemir vefa ödülünü almaya hak kazanan İlahiyatçı – yazar Mustafa İslamoğlu yaptığı konuşmada: “Acı çekiyoruz değerli dostlar. İslam dünyası olarak acı çekiyoruz. Bu acıların yaşanması konusunda da ben yabancıları suçlamayacağım. Ben bizi suçlayacağım. Çünkü tüm yaşadığımız bu acıların sebebi biziz. Eğer ümmet olarak toplu olarak aklımızı kullanmazsak tövbe etmesek acı çekmeye devam edeceğiz” dedi.

 

5 dalda insan hakları ödüllerinin verildiği gecede, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a da Kültür Sanat faaliyetlerine katkılarından ve mazlumların yanında olduğu için ödül verildi

 

Mehmet Emin Saraç Kültür Merkezi’ndeki gecede Cahit Koytak, M. Önal Mengüşoğlu ve Sıtkı Caney’in şiirleriyle katılımcılar duygu dolu anlar yaşanırken,  program Grup Endişe konseri ile sona erdi.

 

 

 

mazlumder insan hakları,mazlumder insan hakları gecesi,mazlumder istanbul insan hakları okulu,mazlumder insan hakları okulu,mazlumder diyarbakır insan hakları okulu

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ