LYS birincisi isyan etti, Twitter yıkıldı

06.07.2013

1 Kişi Okumuş

0 Yorum

LYS birincisi isyan etti, Twitter yıkıldı

LYS birincisi isyan etti, Twitter yıkıldı

LYS birincisi isyan etti, Twitter yıkıldı

LYS birincisi isyan etti, Twitter yıkıldı

05.07.2013 07:58
LYS Birincisi Fatih Aslan ÖSYM’nin kayıt tarihlerini bayramın ertesine denk getirmesine isyan edince twitter adeta yıkıldı.

ÖSYM ‘nin her yıl Eylül ayında yapılan üniversite kayıtlarının bu yıl Ağustos ayında yapılacağını açıklaması öğrenci ve veliler arasında büyük tepkiye sebep oldu, zira açıklanan kayıt takvimi 12-16 Ağustos tarihleri arasını kapsıyor ve söz konusu tarihler tam da Ramazan bayramının (8-10 Ağustos) ertesine geliyor…

ÖSYM Başkanı Ali Demir tarafından açıklanan takvime öğrenciler ve veliler isyan ederken kurum, mail ve telefon yağmuruna tutuldu.

LYS BİRİNCİSİ FERYAT ETTİ, TWİTTER YIKILDI

Akşam saatlerinde ise LYS Birincisi Fatih Aslan ‘ın twitter üzerinden başlattığı #ÖSYMbayramımızehiretme hashtag kampanyası bir anda hem Türkiye hem de Dünya TT listesine girmeyi başardı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a tweet atan İzmir Fen Lisesi ve Körfez Dershanesi öğrencisi Fatih Aslan’a destek yağdı. 

Sosyalmedya.in verilerine göre kısa sürede 200 bin tweetin atıldığı hashtag altında öğrenciler, eğitimciler ve veliler ÖSYM’ye tepkilerini dile getirirken bayram tatilinin kayıt telaşı ve yolculuklar yüzünden zehir olacağını ifade ettiler. Bayram tatilini şehir dışında veya yurtdışında geçirmek isteyenlerin hem dönüş telaşına kapılmasına, hem de planlarını değiştirmesine sebep olacak olan tarihin henüz çağrılara tepki vermeyen ÖSYM tarafından revize edilip edilmeyeceği merakla bekleniyor.

 

lys birincisi,lys birincisi iller,lys birincisi sabancı,lys birincisi 2012,lys birincisi kaç puan aldı

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: