Kutlu Yolun İlk Yolcuları Başakşehir Sahnesinde

19.04.2014

0 Kişi Okumuş

0 Yorum

Kutlu Yolun İlk Yolcuları Başakşehir Sahnesinde

>Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Başakşehir‘de sahnelenen Kutlu Yolun İlk Yolcuları adlı tiyatro oyunu, izleyicileri Paygamberimiz’in ve İslamiyet’in doğuşuna ardından asr-ı saadet günlerine götürdü. 

Peygamber Efendimiz’in dünyaya teşriflerinin yıldönümü olan Kutlu Doğum haftası Başakşehir Belediyesi tarafından çeşitli etkinliklerle kutlandı. Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde Beyaz Düşler  Sahnesi oyuncuları tarafından sahnelenen “Kutlu yolun İlk Yolcuları” isimli tiyatro oyununa Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş ve çok sayıda Başakşehirli katıldı.


Peygamberimizin dedesi Abdulmüttalip’ten başlayarak, ilk Müslümanların çektikleri cefa, hicret, kardeşlik ve fetihi anlatan tiyatro oyunu, senaryosu, dekoru, sahneye koyan oyuncuların performansıyla Başakşehirlilere duygu dolu anlar yaşattı.
Peygamberimizin hayatını anlatan Çağrı filminden alıntılar yapılan oyun ayakta alkışlandı. Oyun sonunda Başakşehir Belediye Başkan Yarıdımcısı Haluk Dikbaş, oyunculara bir teşekkür çiçeği takdim etti. </span

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ