Konya’da erken ezan özrü

03.08.2013

7 Kişi Okumuş

0 Yorum

Konya’da erken ezan özrü

Konya'da erken ezan özrü

Konya’da erken ezan özrü

Konya’da erken ezan özrü

02.08.2013 23:09 1,499 kez okunmuş

Konya’nın Beyşehir ilçesinde akşam ezanı 3 dakika erken okundu. Vatandaşların oruçlarını erken açmasına neden olan olayla ilgili açıklama yapan ilçe müftüsü, olayı “kaza” olarak nitelendirdi ve vatandaşlardan özür diledi.

İlce merkezindeki Yeni Mahalle Camisi’nde saat 20.11’de okunması gereken akşam ezanı, caminin müezzini tarafından yanlışlıkla 3 dakika erken okundu.

Mahalle sakinleri ve ezan sesini duyan bazı vatandaşlar, orucunu 3 dakika erken açtı. Beyşehir İlçe Müftülüğünün, ezanın erken okunmasıyla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi.

Cuma namazı öncesi verilen vaazda ise camilerde, cemaatten özrün dilendiği sözlü bir duyuru okundu. Beyşehir İlçe Müftüsü Hüseyin Erdoğan, yaptığı açıklamada, olayı “kaza” olarak nitelendirdi.

Eşinin de bu kazaya kurban gittiğini, iftarını vaktinden önce açanların bir gün kaza orucu tutmalarında fayda olduğunu düşündüklerini dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

“Gönül isterdi ki; olmasın ama bir kere oldu. Görevlilerimizin dikkatini de çekmiş olduk. Türkiye’nin muhtelif yerlerinde bu ve benzeri şeyler olabiliyor. Bundan dolayı ‘o gün boş oruç tuttuk, boşa aç mı kaldık’ deniliyor, hayır. Rabbimiz katında yapılanın hiçbirisi zayi olmaz. Yanlışlıkla 3 dakika önce iftar edilmiştir. Bundan dolayı Beyşehir halkından özür diliyoruz.”

konyada satılık daireler,konyadaki üniversiteler,konyada hava durumu,konyadaki oteller,konyada kiralık daireler

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: