İşte Gezi eylemcilerinin iftar yalanı

29.07.2013

3 Kişi Okumuş

0 Yorum

İşte Gezi eylemcilerinin iftar yalanı

İşte Gezi eylemcilerinin iftar yalanı

İşte Gezi eylemcilerinin iftar yalanı

İşte Gezi eylemcilerinin iftar yalanı

28.07.2013 12:34 59,865 kez okunmuş

Ankara’daki Gezi Parkı eylemleriyle ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde eylemcilerden bazılarının Güven Park’ta kurdukları sözde iftar sofrasında akşam ezanı okunmadan 17 dakika önce yemek yediği de görülüyor.

Gezi Parkı odaklı olaylarda Ankara’daki eylemcilerin, elinde alkol şişesiyle İstiklal Marşı okuduğu veya bu sırada kaldırımda oturduğu, banka şubesi ve polise molotofkokteyli atıp trafik lambalarını kırdığı, oruç tutuyoruz mesajı vermek için parkta hazırlanan sofrada, ezandan 17 dakika önce yemek yiyip içtiğini gösteren yeni görüntüleri ortaya çıktı. Emniyet güçlerinin, Ankara’daki Gezi Parkı odaklı olaylarla ilgili incelemelerinde, eylemlerin görülmeyen detayları tespit edildi. AA muhabirinin ulaştığı görüntülerde, Ankara’da düzenlenen gösterilere katılan bazı eylemciler, Kolej Kavşağı’nda vatandaşlara saldırıp yolu trafiğe kapattığı, araçları siper ederek güvenlik güçlerine saldırdığı görülüyor. Esat Dörtyol kavşağında yola barikat kurarak ateş yakan eylemciler, “Akrep” tabir edilen çevik kuvvet aracına molotofkokteyli atıyor. Tuzluçayır’da eylem yapan bir grup ise caddedeki bazı banka şubelerine molotofkokteyli ile saldırıyor. Bu sırada bazı eylemciler de bankamatiklere zarar veriyor. Kurtuluş Kavşağı’nda bir gösterici ise elindeki demir çubukla trafik lambasına zarar verirken, Meşrutiyet Caddesi’ndeki eylemciler de iş yerlerinin camlarına taş atıyor. Eylemlerin ilginç detayları Akşam saatlerinde kaydedilen başka bir görüntüde ise bazı eylemcilerin İstiklal Marşı’nı söylediği görülüyor. Ancak görüntülere dikkatli bakıldığında kalabalıktan bazılarının, İstiklal Marşı’nı, elinde içki şişesi olduğu halde söylediği fark ediliyor. Bazı eylemcilerin oturarak, bazılarının da dolaşarak marşa eşlik etmesi dikkati çekiyor. Ramazan ayında da eylemlerini sürdüren eylemcilerden bazıları, oruç tutuyoruz mesajı vermek amacıyla Güvenpark’ta 20 Temmuz’da iftar sofrası hazırlıyor. Ancak, 20 Temmuz’da akşam ezanı 20.22’de okunmasına karşın eylemlecilerin, kameranın kayıtta olduğu 20.05’te yemek yediği görülüyor.

işte gezi parkı projesi,işte gezi parkı eylemcilerinin istekleri,site gezinsbond,işte gezi parkı nın sponsorları,işte gezi parkı eylemcilerinin talepleri

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: