Huzurlu Aile, Sağlam Toplum

03.02.2014

1 Kişi Okumuş

0 Yorum

Huzurlu Aile, Sağlam Toplum

Huzurlu Aile, Sağlam Toplum

Huzurlu Aile, Sağlam Toplum

Huzurlu Aile, Sağlam Toplum

 

Temel itikadi ve ameli konularda kaleme aldığı eserleriyle büyük bir okur kitlesine ulaşan Araştırmacı-Yazar  Mehmet Paksu, Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşi programında huzurlu bir aile için yapılması gerekenleri konuştu.

 

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde gerçekleşen söyleşi programında Mehmet Paksu huzurlu bir aile için önemli olan hususlara dikkat çekti. Başakşehirli hanımların yoğun ilgi gösterdiği söyleşide karı-koca arasında yaşanan geçimsizlik ve anlaşmazlıklar, dertler, sıkıntılar, çocuk eğitiminde karşılaşılan zorluklar, akrabalar arasında yaşanan problemler, sosyal hayatta karşılaşılan çeşitli açmazlar ve çıkmazlar ele alındı.

 

Türkiye’de evlilikteki önemli etkenlere değinen Paksu, “Yapılan anketlerde ilk sıralarda, aileler birbirine benzemeli, Müslüman olmalı, aynı mezhepten, aynı etnik kökenden olmalı sonuçları çıkmış. Aynı etnik kökenden olma kavramı çok önemli. Avrupa aileyi silmiş evlilik yok. Avrupa’da yüzde 50 çocuklar babalarını bilmiyorlar, bu anneler de kocasını tanımıyor, çünkü evlilik yok. Avrupa ülkeleri aile konusunda mahrum kalmış amca, hala, teyze olayı yok, akraba kavramı yok. Oysa Türkiye’de çok büyük değerler var. Yıllarca aynı yastığa baş koymuş çiftler var. Aile ve akraba ilişkileri var” diye konuştu.

 

Evlilikte mutluluğun, kusurları her zaman görmemek ve iyi niyetle davranmak olduğunu belirten Paksu; “Eğer mutlu olmak istiyorsanız, eşinizin her halini iyi yorumlarsanız kazanırsınız. Aile içerisinde çıkan tartışmalarda tek suçlu olmaz, ailede herkes suçludur. Özür dilemek bir ibadettir. Biz Allah’tan her an özür diliyoruz” dedi.

huzur aile sitesi didim,huzurlu aile yuvasi,huzurlu aile duası,huzurlu ailelerdeki kişilerin,aile huzuru

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ