Her Geceni Kadir Bil!

07.08.2013

2 Kişi Okumuş

0 Yorum

Her Geceni Kadir Bil!

Her Geceni Kadir Bil!

Her Geceni Kadir Bil!

Her Geceni Kadir Bil!

Üç bölgede düzenlediği etkinliklerle Ramazan”ın manevi atmosferini ilçeye taşıyan Başakşehir Belediyesi”nin, Kadir gecesine özel düzenlediği programlarda Başakşehir’liler hep birlikte dua etti.

 

İlçe genelinde sekiz camide gerçekleştirilen programlarda; din alimleri, yazarlar Kadir Gecesi’nin manevi kazanımlarını anlattı.

 

Programlara vatandaşlar yoğun ilgi  gösterdi

 

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın da İmam-ı Azam Cami’inde düzenlenen programa katıldığı gecede, FSMÜ İslami ilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan söyleşisiyle yer aldı.

 

Ahmet Yesevi Camiindeki  “Kadir Gecesi Özel Programı”na Başakşehir Müftüsü Ahmet Bilgi katıldı. Bilgi konuşmasına ”Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı bu gece hepimiz daha çok Kur’an-ı Kerim okuyacağız ve bu mübarek günde daha çok ibadet  edeceğiz” temennisi ile başladı. Ahmet Bilgi; Mısır, Suriye gibi İslam ülkelerinde yaşanan trajedilere değindi. Bilgi ”Mısır, Suriye, Doğu Türkistan, Myanmar, Filistin gibi dünyanın farklı coğrafyalarında Müslümanlar haksızlığa uğramakta, hatta öldürülmekteler. Halkın seçimle seçtiği liderler darbelerle yönetimden uzaklaştırılmakta.  Diğer İslam  ülkelerindeki yönetimler ise uluslararası oyunlara kurban olmakta, İslam dünyası kendi üzerinde oynanan tüm bu oyunları ve komploları Kur’an-ı Kerim’in nuruyla yolumuzu aydınlatan ışığıyla bertaraf edecektir” şeklinde konuştu.

 

Esat Coşan Camii programına katılan Kenan Güneş ise, Kadir Gecesi’nin maneviyatı hakkında bilgiler verdi.Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı gece olarak bilinen bu gece Hz. Muhammed (s.a.v)’e ilk olarak “oku” ayetinin indiği gecedir. Kadir Gecesi’nde yüce Allah (c.c) tüm af kapılarını açarak af dilememizi bekler, günahlarımızın af olmasını ve dünyamız gibi Ahiret hayatımızın da güzel olması için bu gece ibadete yönelmemiz gerektiğini dile getirdi.

 

Tunahan Camiinde ise Diyanet Vakfı Haseki Eski Hocası Ali Rıza Temel yer aldı.

Ali Rıza Temel konuşmasında İslam dünyasında yaşanan sorunlara değindi. “Mısır’da yaşanan darbe girişimi Türkiye’de de gezi olaylarıyla yapılmak istendi ama rabbim başarılı olmalarına imkan vermedi” yorumunda bulundu.

 

Gece; şerbetler, lokumlarla daha da tatlandı

 

Programların bitiminde Belediyenin ikramı olan şerbet, lokum, kandil simidinin dağıtıldığı gecede, diğer cami programları ise şöyleydi;

 

Ahmet Bulut (Yazar) – Bahçeşehir Merkez Camii Senai Demirci (Yazar) –  Göçmen Konutları Camii

Ramazan Kayan (Yazar) – Hacı Ahmet Merkez Camii

Mustafa Duman (Cerrrahpaşa Camii Emekli Müezzini) – İmamoğulları Camii

 

her geceyi kadir bil

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ