Hastane Online Randevu

İster 182 Numaralı telefonu arayarak randevu alabilir isterseniz Web Sitemizde MHRS Online Randevu Sistemine Erişim Sağlayabilirsiniz.

Online Randevu

Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Türkiye’de daha etkin ve verimli  bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm  Projesi’ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük  ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından  biride Merkezi Hastane Randevu Sistemidir (MHRS).

MHRS nedir?

MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2 ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezi‘ni arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.

 

MHRS’nin amaçları nelerdir?

  • Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması (iş gücü ve teçhizat  kullanımının etkin ve verimli planlanması) yapılarak vatandaş/hasta  memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması.
  • Hastanelerde kaynak kullanımının ve dağıtımının ölçülmesi (iş gücü,  makine ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli uygulanması)suretiyle;  sağlık hizmetleri sunumunun, verim ve kalitesinin artırılması.
  • MHRS verileriyle, sağlık politikaları geliştirilmesine yardımcı olunması.

Randevu nasıl alınır?

  • Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.
  • 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan  asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C.  Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
  • Vatandaş Erzurum veya Kayseri illerinden randevu talebinde bulunduğu  hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe  gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat  dilimlerini vatandaşa iletir.
  • Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

 

 

Randevu nasıl iptal edilir?

  • Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı  MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından önce  yapılmalıdır.
  • 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan  asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası  verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
  • Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.

 

NOT:VATANDAŞ KENDİSİNE VERİLENEN RANDEVU ZAMANINDAN 30 DAKİKA ÖNCE İLGİLİ HASTANENİN MHRS HASTA KABUL BÖLÜMÜ‘NE BAŞVURUR.

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

POPÜLER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ