Habertürk gazetesi önünde protesto!

16.07.2013

2 Kişi Okumuş

0 Yorum

Habertürk gazetesi önünde protesto!

Habertürk gazetesi önünde protesto!

Habertürk gazetesi önünde protesto!

Habertürk gazetesi önünde protesto!

16.07.2013 01:36
Habertürk gazetesinin Beyoğlu’ndaki binası önünde, MHP ve Ülkü Ocakları üyesi bir grup, protesto eylemi yaptı.

Talimhane’deki gazete binası önünde toplanan gruptakiler, Habertürk gazetesinin manşetindeki, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve MHP’ye yönelik açıklamalarına tepki gösterdi.

Bir süre slogan attıktan sonra İstiklal Marşı’nı okuyan gruptakilerden bazıları, gazete binasına yürümek istedi. Bina girişinde önlem alan polis, kalkanlarıyla gruptakilerin binaya yürümesini engelledi. Bu sırada, gruptakilerle polis arasında arbede yaşandı.

Daha sonra, grup adına basın açıklaması yapan MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan, gazetenin manşetinde, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik’in açıklamalarının tırnak içine alınmadan yansıtıldığını belirtti.

Başkan, Türk siyasetine kalite getirmek ve nitelikli gençlerin siyasete ilgi duymasını teşvik etmek için artık siyaset kurumunun hakaret mecrası olarak kullanılmaması gerektiğini söyleyerek, “Bundan böyle partimize, sayın genel başkanımıza ve mensuplarımıza yapılan her türlü hakaret içeren davranışlara, asla sessiz kalmayacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz” diye konuştu.

Gruptakiler, açıklamanın ardından dağıldı.

habertürk gazetesi,habertürk gazetesi oku,habertürk gazetesi köşe yazarları,habertürk gazetesi künye,habertürk gazetesi yazarları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: