Gazi, ölümünün 75. yılında anıldı

13.11.2013

1 Kişi Okumuş

0 Yorum

Gazi, ölümünün 75. yılında anıldı

Gazi, ölümünün 75. yılında anıldı

Gazi, ölümünün 75. yılında anıldı

Gazi, ölümünün 75. yılında anıldı

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 75. yılında Bahçeşehir tören alanındaki çelenk sunma töreni ve Bahçeşehir Koleji’nde gerçekleşen anma programıyla anıldı.

Bahçeşehir tören alanında düzenlenen törene, Başakşehir Kaymakamı Fatih Kocabaş, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Garnizon Komutanı Piyade Albay Erhan Örçün, İlçe Emniyet Müdürü Murat Başıbüyük, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı, Belediye Başkan Yardımcıları, Muhtarlar, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle çok sayıda Başakşehirli ve öğrenci katıldı.

Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Garnizon Komutanlığı tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından, saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla bayraklar yarıya indirildi ve bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Tören İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

Çelenk sunma töreninin ardından Bahçeşehir Koleji’nde düzenlenen anma programına geçildi. Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı; “Atatürk’ü çok iyi anlamamız gerekmektedir. Onu sevmek, onun emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetini ilelebet sonsuza dek ve muasır medeniyet seviyesinde, çağın gerektirdiği bilgi, donanım, teknoloji ve üstünlüğe sahip olmak demektir. Yoksa Atatürk’ü anlamak, boş söylemler ve posterlerini asmakla olmuyor. Atatürk’ü kalbimizde yaşamak, onun gösterdiği hedefi, bu millete yaşatmak, o mutluluğu göstermek Atatürk’ü sevmek demektir. İşte bugünlerde bizim gençlere ve yeni kuşaklara vermek istediğimizde budur. Hepimiz her ortamda vatanseverliğimizle övünüp, bir diğerinin az sevdiğini bizim çok sevdiğimizi savunuruz. Yine Gazi Mustafa Kemal bu konuda, “Vatanını en çok seven, vazifesini en iyi yapandır” diyor. Öğretmen öğretmenliğini, doktor doktorluğunu, memur memurluğunu, işçi işçiliğini iyi yaptığı sürece gerçek vatanseverdir. Görevinde kusurlu olan ve eksik yapan vatanını yeterince sevmiyor demektir. Atatürk’ün tanımıyla vatanseverlik budur. Lafta ve sözde değil, icraatta işini iyi yapmaktır. En büyük davamız bu olmalıdır” dedi.

Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin, Atatürk’e yazılmış şiirler ve son dönemlerini konu alan drama türünde sahneledikleri oyunları beğeniyle izlenildi. İlçe geneli okullarda 10 Kasım temalı şiir, resim kompozisyon dallarında tertiplenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri ise Başakşehir Kaymakamı Fatih Kocabaş, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Garnizon Komutanı Piyade Albay Erhan Örçün tarafından verildi.

gaziantep üniversitesi,gazelle,gaziano & girling,gaziantep,gazillion bubble show

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ