Fethullah Gülen’e tehdidin arkasından TKP çıktı

12.07.2013

2 Kişi Okumuş

0 Yorum

Fethullah Gülen’e tehdidin arkasından TKP çıktı

Fethullah Gülen'e tehdidin arkasından TKP çıktı

Fethullah Gülen’e tehdidin arkasından TKP çıktı

Fethullah Gülen’e tehdidin arkasından TKP çıktı

11.07.2013 08:01
Facebook ve Twitter’dan Fethullah Gülen’in ABD’de yaşadığı yerin önünde eylem çağrısı yapan Armağan Yılmaz, Türkiye Komünist Partisi üyesi çıktı. Yılmaz’ın birçok mesajı tehdit ve hakaret içeriyor.

Türkiye’deki Gezi Parkı eylemlerini bahane ederek Fethullah Gülen’inn Amerika’da kaldığı yerin önünde eylem çağrısı yapan Armağan Yılmaz’ın Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi olduğu ortaya çıktı. “Yılanın kapısına dayanıyoruz” sloganıyla protestoyu organize eden Yılmaz’ın Yalova’da TKP adına faaliyetlerde bulunduğu belirlendi.

DAVETE TEHDİTLE CEVAP

Marjinal sol grupların Gezi protestolarını istismar ettikleri gibi Yılmaz ve kendisi gibi düşünen bir grubun Pennsylvania’da da benzer şiddet içeren çirkin görüntülerin yaşanmasından kaygı duyuluyor. Gezi Parkı eylemlerinin bir benzerinin de Amerika’da yapılacağının gündeme gelmesi üzerine Herkul.org’dan yapılan açıklamada “Hazreti Mevlana’nın yolundan yürüyoruz.Kapımız ve bağrımız herkese açıktır. Her türlü çay ikramımız mevcuttur. Hakaret etmemek şartıyla düşünce ve düşünceyi ifade özgürlüğü bizimde her zaman desteklediğimiz bir haktır. Kanunların çizdiği çerçevede ve gerekiyorsa resmi yetkililerden izinle herkes bu hakkı kullanabilir” denildi. Ancak Gülen tarafının iyi niyetli çıkışına TKP’li Armağan Yılmaz tehditle cevap verdi.

Yılmaz, “Bizim hiç çay içmeye niyetimiz yok. Kendileri beni ve arkadaşlarımı iyi tanıyorlar. Ama bizi şimdiye kadar hep hafife aldılar” diye tehdit dolu ifadeler kullandı. ABD’nin Orlando şehrinde bir reklam prodüksiyon şirketi sahibi olan Armağan Yılmaz (33) , “Fethullah Gülen’in evinin önünde buluşuyoruz” diye Facebook’ta sayfa açtı. Amerika’daki TGB üyelerinin de destek verdiği Yılmaz, Facebook ve Twitter üzerinden yoğun kampanya yürütüyor.

Twitter mesajlarında hakarete varan ve şiddet içeren mesajlar dikkat çekiyor. Twitter’dan atılan bu mesajların çok büyük bir bölümünün Türkiye’den, bir kısmının Avrupa’dan çok az bir bölümününde Amerika’dan atıldığı görüldü.

Yılmaz eyleme, geçtiğimiz yıl hakkında çıkan kitap nedeniyle ABD’de olay olan eski FBI çalışanı ve muhbir Sibel Edmonds, ABD’deki Gülen okullarına muhalefeti ile bilinen May Addi ve bazı akademisyenlerin katılacağını belirtti.

‘Bir numaralı düşman ABD’

Armağan Yılmaz’ın, turknorthamerica.com sitesinde yazdığı yazılarında Amerikan karşıtlığı dikkat çekiyor. Yılmaz’ın ölüm vurgusu yaptığı bir yazısında ise “Biz vatanseverlerin hep dilindedir ÖLÜM. Vatan için canımızı feda etmek belki de bizlere su içmek, nefes almak kadar kolay gelir cümle içinde. Hasan Tahsinler’in, Kubilaylar’ın, Deniz Gezmişler’in yoludur aslında telaffuz ettiğimiz. Bağımsızlık için, bizden sonrakilerin rahatı için, Atatürk Türkiye’sinin devamı için ÖLMEK! Yolun sonudur yani ölmek ” ifadeleri yer alıyor.

fethullah gülene 19 soru,fethullah gülene soru sor,fethullah gülene yapılan eleştiriler,fethullah gülene sorulan sorular,fethullah gülene nasıl ulaşırım

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: