Engin Noyan Başakşehirlilerle buluştu

03.02.2014

28 Kişi Okumuş

0 Yorum

Engin Noyan Başakşehirlilerle buluştu

Engin Noyan Başakşehirlilerle buluştu

Engin Noyan Başakşehirlilerle buluştu

Engin Noyan Başakşehirlilerle buluştu

 

Başakşehir Belediyesi gerçekleştirdiği kültür sanat etkinliklerinde Münib Engin Noyan’ı Başakşehirlilerle buluşturdu. 

Şahintepe Bilgievi’nde gerçekleşen “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in aile hayatı” konulu konferansa Başakşehirliler ve özellikle çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Engin Noyan, kendine has üslubu ile izleyenleri etkilerken konuşması sırasında yaptığı esprilerden çocuklar kendilerine ders çıkarttı. Şu an cahiliye toplumunun bütün dünyayı kuşattığına dikkat çeken Noyan, “Doğada boşluk yoktur. Bu bir kanundur. Boş bardağın için aslında boş değildir, hiç yoksa hava vardır. Bir şeyi boşaltırsanız onun yerini muhakkak başka bir şey alır. Gündelik sosyal hayatta, siyasi ve iktisadi hayatta da bu geçerlidir. Dünyaya hak olmayan bir takım ölçüler ve kurallar hakim olmuşsa bu ortada bir boşluk doğmuş demektir. Ortalığı boş bırakanlarsa bizleriz. Müslümanlar olarak bıraktığımız boşluğu derhal doldurmalıyız.” dedi.

 

Peygamberi iyi tanımak gerekiyor

Bu boşluğu doldurmanın aslında Müslümanlar için çok kolay olduğunu belirten Noyan, “Kainatı yaratan Allah (c.c)’ın kitabı var. Allah (c.c) bununla yetinmemiş bir de o kitabın yanı sıra içindekileri nasıl uygulayacağımızı, sonucunda ne olacağını gösteren bizim gibi beşer bir peygamber göndermiş. Peygamberi çok iyi tanımak ve anlamak bilmek gerekiyor. Hadisler sünnetlerle İslam’ın uygulanışını bize göstermiş. O, yumuşak sözlü, aile ilişkileri kuvvetli bir peygamberdi. O, ashabına bir şeyler anlatmak ve dini anlatmak için, ashabının her zaman kendisine soru sormasını beklerdi. Ashabı ona ‘Görmediğin insanlara neden ümmetim diyorsun’ sorusuna ‘Çünkü onlar benim kardeşim’ diye cevap veriyordu” dedi.

 

engin noyan kiminle evli,engin noyan evlendi,engin noyan twitter,engin noyan kimdir,engin noyan dua

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ