Endişeli bekleyiş sürüyor

14.05.2014

28 Kişi Okumuş

0 Yorum

Endişeli bekleyiş sürüyor

Manisa’nın Soma ilçesinde özel bir şirketin işlettiği kömür madeninde dün meydana gelen felaket sonrasında endişeli bekleyiş sürüyor.

 

Arama kurtarma çalışmalarının aralıksız sürdüğü bölgede 201 kişi hayatını kaybetti, 80 işçi de yaralandı. Ölü sayısının artmasından endişeleniyor. 

 

Kömür madeninde elektrik trafosunun patlaması sonucu çıkan yangında mahsur kalanları kurtarmak için 460 ekip seferber oldu. Olay yerine çevre illerden ve ilçelerden çok sayıda kurtarma ekibi, itfaiye ve ambulans sevk edildi. 

Bölge’de çalışmaları takip eden Enerji Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız yaptığı açıklamada, zamanın işlediğini, daha da kritik bir döneme girildiğini kurtarma çalışmalarının ara verilmeden tüm hızıyla sürdüğünü vurguladı. Kurtarma faaliyetlerinde bulunan ekiplerin herhangi bir riske girmemesi için oradaki duman ve karbon monoksit  seviyelerinin düşürülmesiyle uğraşıldığını aktardı. Yıldız: “460’tan fazla kurtarma ekibiyle beraber çalışıyoruz, farklı bir sıkıntı yaşanmadan bu süreci yönetmemiz lazım” dedi. 

 

‘Acımız çok büyük’</strong

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ