Dağda mahsur kalan amatör avcılar kurtarıldı

05.08.2013

13 Kişi Okumuş

0 Yorum

Dağda mahsur kalan amatör avcılar kurtarıldı

Dağda mahsur kalan amatör avcılar kurtarıldı

Dağda mahsur kalan amatör avcılar kurtarıldı

Dağda mahsur kalan amatör avcılar kurtarıldı

04.08.2013 19:52 1,499 kez okunmuş

Artvin’in Hopa ilçesine bağlı Balıklı köyünde balık avlamak için çıktıkları dağda mahsur kalan 7 arkadaş, askeri helikopterle kurtarıldı.

Kurtarma operasyonu için Malatya’dan gelen askeri helikopter sisli ve yağışlı hava nedeniyle 2 kez sorti yaptı. 3’üncü denemede helikoptere alınan gençler Hopa Limanı’na indirildi.

Askeri araçlarla Hopa Devlet Hastanesi’ne götürülen ve sağlık kontrolünden geçirilen 7 gencin daha sonra Jandarma Karakolu’nda ifadeleri alındı. Dün saat 17.00 sıralarında yola çıkan ve tırmandıkları dik bir kayalıktan inemeyince mahsur kalan gençler, yaşadıkları maceranın fotoğraflarını da cep telefonlarıyla çekti. Gençlerin geceyi derme – çatma bir çadırda geçirdikleri öğrenildi.

“TEK ENDİŞEMİZ YABANİ HAYVANLARDI”

Dağda geçirdikleri yaklaşık 24 saatlik maceranın ardından kurtarılan 7 kişiden Hasan Göktürk, “Zor bir kayaya tırmandık. İyi tırmanan arkadaşımız ipi çıkarıyordu sağlam bir yere bağladıktan sonra biz ipe tutunarak çıkıyorduk. Yukarı çıktıktan sonra aşağıya baktık ve uçurumu fark ettik. Ben kendi kendime ‘buraya nasıl çıktık’ diyerek hayret ettim. Sonra yağmur ve sis bastırınca kayanın tepesinde mahsur kaldık. Jandarma’dan yardım istedik. Yerimizi cep telefonu sinyali ile tespit ettiler. Jandarma helikopteri gelerek bizi aldı.” dedi.

Göktürk, “Tek endişemiz yabani hayvanlardı. Etrafımız açık bir yerde kaldık. Ayı gelir mi diye endişelendik. Yanımıza ayıları korkutmak için torpil almıştık. Belli sürelerle torpil atarak ses çıkardık. Gece de nöbetleşe uyumaya çalıştık.” diye konuştu.

Aykut Akyıldız ise “Dik bir kayaya tırmandık, sonra aşağıya doğru inemedik. Jandarma’dan yardım istedik ama bize ulaşamadılar. 24 saat sonra helikopter bizi aldı.” şeklinde konuştu.

dağda mahsur kalan çift,dağda mahsur kalan adamın filmi,dağda mahsur kalan rugby,dağda mahsur kalan adam filmi,dağda mahsur kalan genç çift

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: