Çanakkale Gezileri Başladı

17.04.2014

8 Kişi Okumuş

0 Yorum

Çanakkale Gezileri Başladı

>Başakşehir Belediyesi’nin her yıl düzenlemiş olduğu Çanakkale gezileri başladı. Başakşehirli vatandaşların ve öğrencilerin katıldığı gezilere ilgi yoğun.
Her yıl onbinlerce vatandaşımıza Çanakkale ruhunu yaşatan Başakşehir Belediyesi, bu senede 10 binden fazla Başakşehirli’nin, tarihin en büyük savunma destanının yazıldığı topraklarla buluşmasını sağlıyor.

 

Dolu dolu bir program 
Dillere destan bir tarihi barındıran Çanakkale toprakları, hem doğası hem de hafızalardan silinmeyen geçmişiyle geziye katılanları adeta zaman yolculuğuna çıkartıyor. Başakşehirli vatandaşlar ve öğrenciler geziye Kilitbahir Kalesi ile başlayarak, Tabyalar, Seyyid Onbaşı, Şahindere Sargı Yeri,  Alçıtepe Müzesi,  Şehitler Abidesi,  Seddülbahir, Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği, 57.Alay Şehitliği, Conkbayır’ı ve son olarak Kemal Yeri’ni ziyaret ederek tamamlıyor. Gezide her otobüste Çanakkale coğrafyasına ve tarihine hakim rehberler eşlik ederken, sabahın erken saatlerinde başlayarak geceye kadar süren yolculukta; sabah, öğlen ve akşam yemeği ikramları da yapılıyor.

 

‘12 binin üzerinde katılım bekleniyor’
12 Nisan başlayan Çanakkale gezileri 15 Haziran 2014 tarihine kadar devam edecek. 2013 yılında 12 bin kişinin katıldığı Çanakkale gezilerine bu sene 12 binin üzerinde katılım bekleniyor.

 

‘Bu kadar güzel duyguyu bir arada hissetmedim’
</strong

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ