‘Cami’de tepki çeken fotoğraflar!

04.07.2013

0 Kişi Okumuş

0 Yorum

‘Cami’de tepki çeken fotoğraflar!

'Cami'de tepki çeken fotoğraflar!

‘Cami’de tepki çeken fotoğraflar!

‘Cami’de tepki çeken fotoğraflar!

03.07.2013 14:41
Diyenet İşleri ‘Camiler sadece mamaz kılma mekanı değil yaşam alanı da olmalı’ açıklaması yapmıştı. Yaz tatilinde camilerde Kur’an kursuna giden çocuklara spor eğitimi veriliyor. Ancak Milas’taki bir camide çekilen fotoğraflar tepki topladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’yla Spor Genel Müdürlüğü arasında 30 Nisan 2012 tarihinde, yaz kuran kurslarına katılan çocukların sportif faaliyetlere yönlendirilmesine ilişkin imzalanan işbirliği protokolü Muğla’nın Milas ilçesi’nde uygulamaya konuldu. Milas’taki camilerde düzenlenen kuran kurslarına katılan çocuklara badminton eğitimi verilmeye başlandı.

Spor Genel Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği “Yaz Kurslarında Spor Yapıyoruz” projesi Milas’ta hayata geçti. Proje, Ulu Cami’de Milas İlçe Müftüsü Uğur Kocabaş, müftülük görevlileri ve öğrencilerin katılmasıyla başladı. Muğla İl Spor Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Sermin Günaydınoğlu kursa katılanlara badminton hakkında bilgi aktararak nasıl oynandığını gösterdi. İlçe Müftüsü Kocabaş da kısa süre kursiyerlerle badminton oynadı.

TEPKİ ÇEKEN FOTOĞRAFLAR

Badminton öğretmeninin cami içerisinde, cami adabına uymayan kıyafetlerle ders vermesi tepkilere sebep oldu. 

CAMİDE KARATE DERSİ

Merkez Seyhan İlçesi’ndeki Karabucak Camii ve Kuran Kursu’nda okulların tatil olmasının ardından yaz dönemi çalışmaları başladı. Kuran ve dini eğitimin yanı sıra öğrencilerin sosyal etkinliklerini üst seviyeye çıkarmak ve motive etme gerekçesiyle karate dersi de veriliyor. Dini ders araları ve sonlarında cami içinde özel kıyafetlerini giyen öğrenciler, namaz kılınan alanda karate dersi alıyor.

Seyhan Müftüsü Halil Uzun da Karabucak Camii’ni ziyaret ederek yapılan etkinlikleri yerinde inceledi. Cami İmam-Hatibi Hacı Mazlum ve fahri öğreticileri ziyaret eden Müftü Uzun, “Bu dava büyük bir davadır. Allah, bu davanın yükünü omzumuza, evinin anahtarını uhdemize, kullarını da bize zimmetlenmiştir. Biz de ne olursa olsun bu kutsi görevi yerine getirmek zorundayız. Hem hocalarımıza ham öğrencilerimize hem de öğrencilerimizi bu kurslara gönderen velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

camide içki içildi,camedia,camide,camide bira şişeleri,camden

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: