Bu illeri için ‘sıcak hava’ uyarısı

29.07.2013

2 Kişi Okumuş

0 Yorum

Bu illeri için ‘sıcak hava’ uyarısı

Bu illeri için 'sıcak hava' uyarısı

Bu illeri için ‘sıcak hava’ uyarısı

Bu illeri için ‘sıcak hava’ uyarısı

29.07.2013 11:04 911 kez okunmuş

Kıyı Ege ve Güney Marmara bölümlerinde yer alan İzmir, Aydın, Manisa, Balıkesir ve Çanakkale’de mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hissedilir ölçüde artması ve bu durumun 3 gün etkili olması bekleniyor.

Balıkesir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Meteoroloji 2’nci Bölge Müdürlüğünün tahminleri doğrultusunda söz konusu bölgede hava sıcaklıkları 31 Temmuz’a kadar hissedilir derecede artarak mevsim normallerinin 4-6 derece üzerine çıkacak.

En yüksek hava sıcaklıklarının, Aydın’da 40, Manisa’da 38, İzmir’de 37, Balıkesir ve Çanakkale’de ise 35 derece civarında olması tahmin ediliyor.

Yüksek sıcaklığa karşı, hassas ve kronik hastalığı bulunan yaşlılar ve çocukların, 10.00-16.00 saatlerinde güneş ışığına doğrudan maruz kalma sürelerini en aza indirmeleri gerekiyor.

Herhangi bir sağlık sorunu yaşanmaması için gölgede bulunulması, güneş altında ağır işler ve spor yapılmaması, ince, açık ve bol giysiler giyilmesi, ağır ve yağlı yiyeceklerden uzak durulması ve bol su tüketilmesi önerildi.

illeri bu,bırak kardeş bu illeri,bırak kardaş bu illeri

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: