Bu ilçedeki ‘dışarı çıkmayın’ anonsu tedirgin etti

17.07.2013

1 Kişi Okumuş

0 Yorum

Bu ilçedeki ‘dışarı çıkmayın’ anonsu tedirgin etti

Bu ilçedeki 'dışarı çıkmayın' anonsu tedirgin etti

Bu ilçedeki ‘dışarı çıkmayın’ anonsu tedirgin etti

Bu ilçedeki ‘dışarı çıkmayın’ anonsu tedirgin etti

17.07.2013 08:06 69,217 kez okunmuş

Suriye’nin Haseki kentinde bağlı Rasulayn ilçesinde, Özgür Suriye Ordusu ile PYD arasında çıkan çatışmada sınırı aşan kurşunlar bir kişinin ölümüne sebep oldu. Bir muhtar da kolundan yaralandı. Belediye hoparlöründen yapılan anonslar vatandaşları tedirgin etti. Bu arada TSK, sınırdaki PYD güçlerine uyarı ateşinde bulundu.

Suriye’de, Özgür Suriye Ordusu ile PKK’nın ülkedeki kolu olan PYD güçleri arasında çıkan çatışmalar sırasında ateşlenen mermiler, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi’nde 2 kişinin ölümüne 1 kişinin de yaralanmasına sebep oldu. Ağır yaralanan gençlerden 18 yaşındaki Mahsum Ertuğul ve başından isabet alan 15 yaşındaki Mehmet Gündüz hastanedeki yaşam mücadelesini kaybetti. İki ölüm haberi ilçede tedirginliğin artmasına sebep oldu.

“GEREKMEDİKÇE DIŞARI ÇIKMAYIN”

Rasulayn’da yaşanan şiddetli çatışmalar, Ceylanpınarlıları endişelendirdi. Suriye tarafından ateşlenen silahtan çıkan mermilerle 2 gencin ölümünün ardından belediye hoparlörlerinden uyarı anonsları yapıldı. Yapılan anonsta, vatandaşların sınır hattından uzak durmaları ve gerekmedikçe dışarı çıkmamaları istendi. Vatandaşlar ise sokağa çıkmaya korktuklarını ve biran önce çatışmaların sona ermesini istedi. Rasulayn’daki çatışmaların ardından güvenlik güçleri, sınır hattında önlemlerini arttırdı.

SİLAH SESLERİ DUYULUYOR

Ceylanpınar’da evinde oturan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Nezir Atilla, isabet eden kurşunla sağ kolundan yaralandı. Çatışmanın halen devam ettiği ve silah seslerinin Ceylanpınar tarafından duyulduğu öğrenildi.

bursalagu,buzzfeed,build a bear,buffalo wild wings,bunnings

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız: