BKSM, İranlı Sanatçı Azam Ali'yi ağırladı

06.04.2014

3 Kişi Okumuş

0 Yorum

BKSM, İranlı Sanatçı Azam Ali'yi ağırladı

Her hafta birbirinden ünlü sanatçıları Başakşehirli izleyiciyle buluşturan Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi (BKSM) bu akşam sınırlar ötesine geçerek İran asıllı Azam Ali’yi hayranlarıyla buluşturdu.

 

Eleştirmenler tarafından çığır açan bir topluluk olarak görülen Niyaz’ın solistti Azam Ali konserinin ev sahipliğini Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel yaptı. Başakşehirliler tarafından ilgiyle takip edilen Azam Ali konserde, 2005 yılında çıkarttığı ilk albümü, 2001 yılındaki ‘Sumut’ albümü ve grubun ilk çalışması olan ‘Nine Heavens’ten parçalar seslendirdi.


‘Türkiye’de kendimi evimde gibi hissediyorum’ 

İlk albümünden bu yana sayısız festival ve konserde sahne alan ve Niyaz grubuyla da başarılı projelere imza atan Azam Ali, BKSM konserinde de başarılı bir performans sergiledi.

 

Montreal’de müzik yaşamına devam eden İran asıllı Azam Ali, BKSM konserine ‘Allahi Allah’ parçasıyla başladı.  Hayranlarının coşkulu tezahüratlarıyla sahne alan sanatçı konserde, Nami Nami, Sosim, Hunt, Nafa, Beni Beni gibi unutulmaz parçaları seslendirdi.

 

Azam Ali, konser öncesi yaptığı açıklamada Türkiye’ye birçok defalar bulunduğunu dile getirdi, ” Türkiye Müziğini çok seviyorum. Buraya her geldiğimde kendimi evimde gibi hissediyorum. Kendi kültürüme yakın bir kültür. Türk Sanatçılardan; Sabahat Akkiraz, Kardeş Türküler, Erkan Oğur, Muharrem Temiz, Neşet Ertaş, Aşık Veysel, Arif Sağ’ı çok beğeniyorum. Türk izleyicisi için bu gece, eski şarkılarımızdan söyleyeceğiz ama genel olarak son albümümüz ‘Sumut’tan parçalar seçtik. 2015 yılında çıkarmayı planladığımız son albümümüzden de iki parça seslendireceğim.”dedi.

 

Kendi müziğini Alternatif Dünya Müziği olarak değerlendiren Azam Ali: ” Elektronik alt yapı var müziğimizde. Bir yandan da Dünya müziği yapıyoruz demek için fazla elektronik alt yapımız var. Elektronik müzik demek içinde Dünya müziği alt yapımız var. Biz o yüzden müziğimizi Alternatif Dünya müziği diyoruz.”dedi.

BKSM’yi çok beğendiğini dile getiren sanatçı, “İlk kapıdan girdiğimde, şaşırdım ve çok beğendim. Diğer ülkelere kıyasla bu merkez kültür merkezi algımı değiştirdi.”dedi.


‘Türkiye’nin evlat edindiği kızıyım’ </strong

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ