Bilgievleri’nden Muharrem Ayı Etkinlikleri

19.11.2013

23 Kişi Okumuş

0 Yorum

Bilgievleri’nden Muharrem Ayı Etkinlikleri

Bilgievleri'nden Muharrem Ayı Etkinlikleri

Bilgievleri’nden Muharrem Ayı Etkinlikleri

Bilgievleri’nden Muharrem Ayı Etkinlikleri

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri verdiği eğitimlerin yanı sıra sosyal çalışmaları, önemli dini ve milli günlerde yaptığı etkinliklerle öğrencilerin gönüllerine de hitap ediyor.

Cemil Meriç Bilgievi öğrenci ve öğretmenleri Muharrem ayı nedeniyle bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Yaklaşık 150 kişilik öğrenci öğretmenleriyle birlikte Tunahan Camii’nde öğle namazı kıldı.

 

Öğle namazının ardından Bilgievi’ne geri dönen çocuklara aşure ikram edildi. İkramın ardından Tiyatro salonunda düzenlenen Aşure günüyle ilgili programa geçildi.

 

Programda Siyer Kulübü Öğretmeni Onur Parakese Muharrem ayının önemini ve manasını anlattı. Muharrem ayı’nın Allah’ın ayı manasında Şehrullahi’l- Muharrem olarak anıldığını bugünlerde yapılan ibadetlerin kat kat fazla sevabı olduğunu belirten Parakese; “Aşure Günü semavat ve arz, arş, cennet, cehennem, gökler, yer, yıldızlar ve ay yaratıldı. O gün Hz. Musa(A.S.)’ya ihsan edilen mucize ile Firavun ordusu sulara gömüldü, Hz. Nuh(A.S.) gemisini Cudi Dağı’na demirledi, Hz. Yunus(A.S.) balığın karnından kurtuldu, Hz. Adem(A.S.) ‘in tövbesi kabul edildi., Hz. Yusuf(A.S.) kardeşlerinin atmış olduğu kuyudan çıktı, Hz. İsa dünyaya geldi ve yine o gün semaya yükseldi. Hz. Davud’un tövbesi kabul edildi, Hz. İsmail(A.S.) doğdu, Hz. Yakup(A.S.) ‘un oğlu Hz. Yusuf'(A.S.) un hasretinden dolayı kapanan gözleri o gün görmeye başladı. Hz. Eyüp (A.S.) hastalığından o gün şifaya kavuştu. Bu sebeple bugünlerde ve muharrem ayında yaptığımız ibadetlerin duaların sevabı çok daha fazladır.” dedi. 

 

Şahintepe Bilgievi’nde de düzenlenen programa katılan öğrenci ve veliler memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

Bilgievleri’nden Muharrem Ayı Etkinlikleri

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ