Bilgievleri “Örneğimsin Öğretmenim” dedi

24.11.2013

10 Kişi Okumuş

0 Yorum

Bilgievleri “Örneğimsin Öğretmenim” dedi

Bilgievleri

Bilgievleri “Örneğimsin Öğretmenim” dedi

Bilgievleri “Örneğimsin Öğretmenim” dedi

 

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü “Örneğimsin Öğretmenim” adlı bir programla kutladı. İlki Şahintepe Bilgievi’nde düzenlenen Öğretmenler günü programları  sırasıyla Akif İnan, Güvercintepe, Necdet Yıldırım, Cemil Meriç ve Cevdet Kılıçlar Bilgievi’ndeki programlarla devam etti.

 

Örneğimsin Öğretmenim adlı programda öğrenciler öğretmenlerine sevgilerini minnettarlıklarını tiyatro, müzik, şiir  gibi gösterilerle sahneye taşıdı. 

 

Programlara Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, Bilgievleri Koordinatörü Zekeriya Özberk, Bİlgievi öğretmenleri,  veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Programlarda Bilgievi Öğretmenlerinin yazıp yönettiği, öğretmenlerin cesaret ve fedakârlıklarının anlatıldığı tiyatro gösterileri, Ali Rıza Binboğa’nın seslendirdiği Öğretmenim adlı şarkısı sahnelendi. Bilgievlerinde Müzik Kulübü Öğrencileri tarafından seslendirilen, sözleri Abdurrahim Karakoç’a ait olan “İncitme” adlı eser dinleyenlerden büyük alkış aldı.

 

Öğretmenler Kendi Öğretmenlerini Anlattılar

 

Programda yer alan sinevizyon gösterisinde Bilgievi Öğretmenleri öğrencilik hayatlarında kendilerini etkileyen öğretmenlerini anlattılar.

 

Cemil Meriç Bilgievi Müzik Kulübü Öğrencileri Cemil Meriç’in sözleri ile bestelenen Yağmur’dan sonra Aşk” adlı eseri seslendirdiler. Cevdet Kılıçlar Bilgievi’nde Tiyatro Kulübü Öğrencileri Kemal Sunal filmlerinden sahneler canlandırdı.

 

“Bilgievlerimiz mahallenin bir parçası”

 

Cevdet Kılıçlar Bilgievi’nde gerçekleşen programda bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş; ” Belediye Başkan Yardımcılığı görevimden önce Cahit Zarifoğlu İ.Ö. Okulunda öğretmen ve müdür yardımcısı idim.  Şu an etkinlik gösterdiğimiz alanlarda, velilerimiz bize başvururdu ve bizler onların bu ihtiyaçlarını karşılayamazdık. Belediyeye geçtiğimde Başkanımız Mevlüt Uysal’ın da talimatıyla; öncelikle kendi mesleki tecrübem ardından başka belediyelerdeki bilgievlerinin tecrübeleri ve mahallenin ihtiyaçları doğrultusunda Bilgievlerimizi açtık. Şu an Başakşehir’de 7 tane Bilgievimiz oldu.  Amacımız Bilgievinin içinde, keman tiyatro bilgisayar kursu, okuma kulüpleri, Siyer kulübü, Kur’an-ı Kerim eğitimine kadar mahallenin ihtiyaçları neyse hepsini burada karşılayabilmek.  O yüzden Bilgievlerini bir kamu alanı değil de mahallenin bir parçası gibi düşündük. Bu anlamda sizin de destekleriniz ile çocuklarımız buradaki eğitimlerle yarın ileride ne olacağına karar verecekler. Genelde tüm öğretmenlerimizin, özelde bilgievi öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Programların hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. ” dedi.

 

Programların sonunda öğrenciler üzerlerinde emeği geçen öğretmenlerine çiçekler ve küçük hediyeler verdi.

 

bilgievlerimiz oyun,bilgi evleri çalıştayı,bilgievlerimiz ahmet yesevi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ