Belediye YGS'de Öğrenci ve Velilerin yanında

25.03.2014

7 Kişi Okumuş

0 Yorum

Belediye YGS'de Öğrenci ve Velilerin yanında

 

Başakşehir Belediyesi  YGS’ye (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına) girecek öğrencilere ve ailelerine özel hizmet verdi. Sınav merkezlerine gitmekte zorluk çeken engelliler evlerinden alınıp okullarına götürüldü. YGS’ye giren öğrencileri bekleyen ailelere su, çay, kahve ikramında bulunarak heyecanlarını paylaştı.

 

Başakşehir’de engelliler için ulaşım, engelsiz hale getiriliyor. Başakşehir Belediyesi tarafından özellikle bedensel engelli vatandaşların sağlık kuruluşları başta olmak üzere istedikleri yerlere ulaşımlarını, engelsiz hale getirmek amacıyla özel olarak tasarlanmış araçlarla hizmet veriliyor. 4 tekerlekli sandalye kapasiteli Engelsiz Ulaşım Aracı AÖF, ÖMS, YGS gibi sınavlarda da engelli vatandaşları evlerinden alarak sınav yerlerine götürüyor, ardından yine evlerine bırakıyor.


Velilere Çay Kahve İkramı

 

Belediye, ilçe genelinde YGS’nin yapıldığı İBB Akşemsettin Ortaokulu,Başakşehir Anadolu Lisesi, İBB Şair Erdem Beyazıt Ortaokulu,İBB Mehmet Akif Ersoy İÖÖ, TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesi, Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi,Bahçeşehir Süleyman Demirel İÖÖ,Abdi İbrahim Ortaokulu’nda ikram stantları kurarak öğrencilere ve ailelerine su, çay ve kahve ikramında bulundu, heyecanlarına ortak oldu. Sınava giren gençler ve aileleri uygulamadan oldukça memnun.


Bayram Yıldırım: Sınava girmek için geldim. Son derece güzel buldum. Daha önce bu sınav önlerini fırsat bilip iki üç katı fiyatına satanlar vardı. Belediye böyle bir hizmeti sunmuşsa bu çok güzel bir hizmet. Teşekkür ediyorum.


Salih Göz: Sultangazi’den geliyorum. Kızımı sınava getirdim. Çocuğu beklerken çayımızı belediye verdi. Biz o kadar sınava girdik. Başka yerde böyle bir şey görmedim. Çok teşekkür ediyorum. Bütün öğrencilere başarılar diliyorum.


İlhan Kılıç: Yeğenimi sınava getirdim. Arkadaşlar kapının önünde bekleyenlere çay dağıtıyorlardı. Çok güzel bir şey bu. Teşekkür ederim.


Sınav yerine ulaştırılıp, sınav sonrası evine bırakılıyorlar

 

İlçede kendi imkânları ile YGS’ye girecekleri okullara ulaşım sağlayamayan engelli öğrenciler “Engelsiz Ulaşım” araçları ile sınava girecekleri okula götürüldü ve ardından yine evlerine bırakıldı.

 

YGS’ye Başakşehir Belediyesi’nin Engelsiz Ulaşım aracıyla giden Haydar Akbaş’ın annesi Fehmiye Akbaş “Hükümet engelliler adına büyük iş yaptı. Engellileri düşünen bir tek Başbakanımız oldu. Belediye bizi almasaydı bugün sınava gidemezdik. Eşim yok. Oğlum okuyor. Belediyeden Allah razı olsun. Biz her gün hastanelere gidiyoruz. Her istediğimizde bize bu aracı gönderiyor. Gelip alıyorlar belediye götürmese biz evi satsak yetiştiremeyiz. Biz her gün hastanelerdeyiz. Allah razı olsun. Hayırlı ömürler versin” dedi.


Haydar Akbaş; “YGS’ye gidiyorum. Ders çalıştım. Gelip beni götürmek için evden aldılar. Engellilere iş veriliyor artık. Üniversiteyi kazanıp sonra memurluk sınavına da gireceğim. Teşekkür ederim. “


Araç talepleri  “Engelliler Masası”na

 

İlçede kendi imkânları ile ulaşımlarını sağlayamayan engelli vatandaşlar Başakşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü Engelliler Masası’na başvuruda bulunarak araç talep edebiliyor. Başakşehir Belediyesi “Engelsiz Ulaşım” araçları ile vatandaşları hastane, banka, kurs, AVM’ler gibi yerlerin yanında sınava giderken de ulaşım kolaylığı sağlıyor. 

 

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ