Başkan Uysal, Başakşehirli basınla bir araya geldi

14.01.2014

2 Kişi Okumuş

0 Yorum

Başkan Uysal, Başakşehirli basınla bir araya geldi

Başkan Uysal, Başakşehirli basınla bir araya geldi

Başkan Uysal, Başakşehirli basınla bir araya geldi

Başkan Uysal, Başakşehirli basınla bir araya geldi

 

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Çalışan Gazeteciler günü vesilesiyle Başakşehirli basın mensuplarıyla yemekte bir araya geldi.

 

Başkan Uysal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen Gazeteciler günü yemeğine, Başakşehir’de faaliyet gösteren çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

Hasırlı Restaurantta verilen yemekte bir selamlama konuşması yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal basın mensuplarının gazeteciler gününü kutladı. Başkan Uysal: “Üniversite dönemimde gazete çıkarttık. Profesyonel dergilerle, gazetelerle bile yarışır durumdaydık. Çıkarttığımız gazetemizin 10 bin tirajı vardı ve 20 bin okuyucumuz bulunuyordu. Mesleğinizin zorlukları olduğu gibi güzellikleri de var. Şimdi gazetecilik, teknolojinin gelişmesiyle daha da kolay hale geldi. Şimdi habere, bilgiye ulaşmak çok daha kolay. Bu kolaylık bilginin de kolay unutulmasını sağlayabiliyor” dedi.

İlçemizde, en modern bölgelerle, en mağdur bölgeler iç içe geçmiş durumda

 

Hizmet dönemimizde 4,5 seneyi geride bıraktık, bu nedenle sizlerle bu seneleri değerlendirelim ve sohbet edelim istedik diyen Başkan Uysal, belediye bünyesinde yapılan çalışmaları anlattı: “Yeni bir ilçeyiz, dışarıdan kolay gibi görünse de içeriden bakıldığında zorluklarda bulunuyor. İlçemiz çok dağınık bir yapılanmadan oluşuyor. En modern bölgelerle, en mağdur bölgelerimiz iç içe geçmiş durumda. Orta bölgemizde öncelikli olarak zorunlu ihtiyaçlar olan alt yapı, yol, doğalgaz çalışmalarını tamamladık. Tüm bunlar için gerekli olan bütçeyi de sağlayan belediyeyiz. Geçtiğimiz yıl İstanbul’un en büyük bütçesi bize aitti” dedi.

 

Hizmet dönemimizde güzel çalışmalar yaptığımızı düşünüyorum diyen Başkan Uysal, vatandaşın memnuniyeti ile ilgili yapılan anket çalışmasını anlattı: “İstanbul Üniversitesi’nin Vatandaş memnuniyeti anketinde ilçemiz, 39 ilçe arasında 10 üzerinden 7,17 puan alarak birinci sırada yer aldı. Başakşehir bu ankette; temizlik, kaldırım, asfalt, park bahçeler konusunda birincilik kazandı” dedi.

 

Güvercintepe, Altınşehir, Şahintepe’nin geçmişten alacakları vardır

 

Sıcak bir ortamda geçen yemekte Başkan Mevlüt Uysal, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. İlçede yapılaşma konusunda da bilgiler aktaran Belediye Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyanın her yerinde büyükşehirler yapılaşmak zorundadır. İstanbul’da 15 milyon insanı barındıracaksa, dikey yapılaşmak zorundadır. Bu yapılaşma sırasında yaşanalabilirliği göz önüne alarak çalışmalar yapılmalıdır. İstanbul’da ve Başakşehir’de yapılaşma tamamlanan bölgelerdeki düzenlemeler maliyetleri 0 artırır. Bu durum hem vatandaş için hem de belediye için artı bir maliyet getirir” dedi.

 

Güvercintepe, Altınşehir, Şahintepe’nin geçmişten alacakları var diyen Başkan Uysal, bu bölgelere pozitif ayrımcılık yapıldığını söyledi: “Bu üç bölgede yaşayan vatandaşlar sadece alt yapı değil sağlık, eğitim, sosyal alanda da mağduriyetler yaşamış ve biz bu olumsuzlukları gidermeye çalışıyoruz. 30 yıllık mağduriyetlerin 3-4 senede yok edilmesi mümkün değil ve zaman alır. Ama biz çalışmalarımıza yılmadan devam ediyoruz. Eksikliklerimiz olabilir ama yaptığımız hizmetler, vatandaşlar tarafından görülmekte ve takdir toplamaktadır”

 

Bahçeşehirle ilgili gelen bir soruyu yanıtlayan Başkan Mevlüt Uysal: “Bahçeşehir’de gölet bölgesinde 350 dönümlük yeşil alanımız var bu alanı 1550 dönüme çıkaracak bir projemiz var. Bölgede böylelikle yeşil alan oranı çok artacak. Bahçeşehir adına güzel bir şeyler yapılacaksa semt sakinlerinin de bizlere destek olması gerekir. Geçmişte bölgede yapılan eksikliklerin bize kesilmemesi gerekiyor. Bahçeşehir ulaşım problemi tamamen çözüldüğü zaman gerçek değerine kavuşacaktır. Marmaray’ın devamı niteliğinde Metro sistemi kurulacak. Bu sistemin Bahçeşehir’e kadar uzatılması için konuyu ihaleye dâhil ettirdik. Fakat Kanal İstanbul projesi çıktığı için bu proje beklemeye alındı. Kanal İstanbul projesi nedeniyle bölgedeki otobanın yeri değişeceği için öncelikli olarak Kanal İstanbul’un netleşmesini beklememiz gerekiyor” dedi.

 

başkan uysal,başkan uysal oto,başkan uysal galeri antalya,başkan uysal otomotiv antalya

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ