Başakşehir’e yedi yeni park

23.01.2014

3 Kişi Okumuş

0 Yorum

Başakşehir’e yedi yeni park

Başakşehir’e yedi yeni park

Başakşehir’e yedi yeni park

Başakşehir’e yedi yeni park

 

Başakşehir Belediyesi ilçe genelinde yürüttüğü çalışmalarla ilçe sakinlerine yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde gerçekleştirilen çalışmalarla 7 parkın inşasına başlandı.

 

Güvercintepe Mahallesi’nde dört yeni park yapımına başlandı. Müdürlük ayrıca Başakşehir Mahallesi Onurkent bölgesinde, Kayabaşı Mahallesi Kayaşehir bölgesi ve Ziya Gökalp Mahallesi’nde de park yapımı çalışmalarına devam ediyor.

 

Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü teknik personelleri tarafından yapılan incelemeler neticesinde öncelikle mahallelerde, park yapımına müsait olabilecek alanlar tespit edilerek çalışmalar başlatıldı. Çalışmalar tamamlandığı zaman hem çocuklar hem de yetişkinlerin spor ve sosyal yaşantısını hareketlendirmek için modern, ferah alanlar oluşturulmuş olacak.

İnşası devam eden parklar

 

İlçe genelinde ihtiyaç önceliğine göre tespit edilen bölgelerde yürütülen park yapım çalışmalarında,  öncelik olarak çocukların sağlıkla oyun oynayabilecekleri Çocuk Oyun alanları, yetişkinlerin kullanabileceği fitness alanları, basketbol sahaları, bank ve masa kurulumları yapılıyor.

 

*İnşası devam eden Güvercintepe Mahallesi,  Orhangazi caddesi üstü 241/2 parsel parkı 150 m2’lik bir alanda oyun kurulumu yapılıyor.

 

*Güvercintepe Mahallesi, Orhangazi Caddesi Uğurböceği sokak 413/4 parsel Mahmut Şevket Zırh İlköğretim Okulu yanı başında yapımı devam eden parkta; 100 m2 fitness alanı, 150 m2 çocuk oyun alanı ile bank ve piknik masaları yer alacak.

 

*Güvercintepe Mahallesi, Karadeniz caddesi 1114 sokak 262/6 parsel’de, Güvercintepe Ortaokulu yanında konuşlanan parkta ise; 100 m2 fitness alanı, 150 m2 çocuk oyun alanı ve bank kurulumu yapılmaktadır.

 

* Güvercintepe Mahallesi, Karadeniz caddesi 33. sokak 275/4 parselde yer alan parkta; 200 m2 çocuk oyun alanı, fitness alanı, tek pota basketbol sahası, bank ve piknik masaları yer alacak.

 

* Başakşehir Mahallesi, Onurkent Kutlu Sokak üstünde yer alan parkta; 100 m2 fitness alanı, 150 m2 çocuk oyun alanı ve bank kurulumu yapılıyor.

 

* Ziya Gökalp Mahallesi, Hürrüyet Caddesi’nde Metro İstasyonu yanı başında yer alacak olan parkta; 150 m2 çocuk oyun alanı ve bank kurulumu yapılıyor.

 

* Kayabaşı Mahallesi Kayaşehir 7. Bölge 539/Park’ta yer alacak olan parkta ise; 120 m2 fitness alanı, 200 m2 çocuk oyun alanı, kum oyun alanı ve bank kurulumu yapılıyor.

Başakşehir’e yedi yeni park

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ