Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi açıldı

13.11.2013

8 Kişi Okumuş

0 Yorum

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi açıldı

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi açıldı

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi açıldı

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi açıldı

M.Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde yer alan Başakşehir M. Emin Saraç Kültür Merkezi’nin (BES Kültür Merkezi) açılışı ‘Şakacı Hoca Nasrettin’ çocuk oyunuyla yapıldı.

 

BES Kültür Merkezi’nde sahnelenen ilk oyunu 650 çocuk aileleriyle birlikte izledi.

 

Başakşehir Belediyesi’nin tüm finansmanı üstlenerek ilçeye kazandırdığı ve 60 bin m2’lik alanda konuşlanan M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde yer alan BES Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ilk oyunu ilgiyle izleyen öğrenci ve veliler Başakşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, oyunu ve salonu çok beğendiklerini dile getirdiler.

 

Başakşehir kültür sanat hayatına yeni bir soluk

 

870 kişilik izleyici kapasitesine sahip olan BES Kültür Merkezi bünyesinde sezon boyunca düzenlenecek çocuk ve yetişkin tiyatro oyunları ile Başakşehir kültür sanat hayatını renklendirecek, yeni bir soluk getirecek.

 

Geniş ve ferah salonunda Başakşehirlilere hizmet verecek olan BES Kültür Merkezi bölgede yer alan Başakşehir Kültür Merkezi ile birlikte etkinlik alanlarının sayısını da artırmış oldu. İlçede düzenlenen etkinlik alanlarınında düzenlenen etkinliklere olan yoğun talep nedeniyle çocuklarını salon dışında beklemek zorunda kalan veliler BES Kültür Merkezi’nin geniş salonunda etkinlikleri çocuklarıyla birlikte izleme şansına sahip oldular.

 

Geniş sahnesi ve teknik donanımıyla dünya standartlarında bir salona sahip olan BES Kültür Merkezi ilk ayında çocukların ve yetişkinlerin beğenisine mazhar olacak etkinliklere ev sahipliği yapacak. 24 Kasım Pazar günü saat 13.00’de Zümrüt-ü Anka isimli çocuk oyunu izleyicisiyle buluşacak olan merkezde, 30 Kasım Cumartesi günü saat 20.00’de ise Medine Müdafii Çöl Kaplanı Fahrettin Paşa isimli Tiyatro oyunu Başakşehirlilerle buluşacak.

 

Açılışı ‘Şakacı Hoca Nasrettin’ çocuk oyunu ile yapılan kültür merkezinde ilerleyen dönemde söyleşi ve özel gösterimlerde yer alacak. 

başakşehir emin saraç imam hatip lisesi,başakşehir emin saraç imam hatip ortaokulu,başakşehir emin saraç ihl

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ