Başakşehir, çevre düzenlemeleri ile daha güzel

23.01.2014

10 Kişi Okumuş

0 Yorum

Başakşehir, çevre düzenlemeleri ile daha güzel

Başakşehir, çevre düzenlemeleri ile daha güzel

Başakşehir, çevre düzenlemeleri ile daha güzel

Başakşehir, çevre düzenlemeleri ile daha güzel

 

Başakşehir Belediyesi vatandaşların yoğun olarak kullandığı cadde ve yollarda yaptığı bitkilendirme ve çevre düzenlemeleri; ortak alanlarda yürüttüğü bakım çalışmalarıyla ilçenin çehresini değiştiriyor.

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki çalışmalar mevsimsel bazlı olarak yürütülüyor. Başakşehir geneli, Kayaşehir ve Bahçeşehir 2.kısım mahallesine bağlı Boğazköy’deki ortak alanlarda yapılan bakım çalışmaları eş zamanlı olarak devam ettiriliyor.

 

Başakşehir Genelindeki çalışmalarda; site/ada içlerindeki yaya yolları temizleniyor, bitkiler budanıyor ve form veriliyor,  yabani otlar temizleniyor;  bahçelerden sarkarak yürüme yollarını engelleyen dallar budanıyor ve genel olarak sert zemin temizliği yapılıyor.

 

Vatandaşların büyük memnuniyetini kazanan bu çalışmalar hava şartlarının elverdiği sürece program dâhilinde devam ettirilecek.  Site, ada içlerindeki alanların da temizlenmesiyle Başakşehir’in park bahçeler ve ortak kullanım alanları daha da güzel hale getirilmiş olacak.

 

Çevre düzenlemeleri, yeni parklar

 

Bahçeşehir 1.Kısım Mahallesi Çamlık Sokakta bulunan yan refüjlerde çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı. Prestij yol kapsamında yapılan Bahçeşehir 2.Kısım Mahallesi Boğazköy caddesinde ise çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Yetişkinler kadar çocukların da daha sağlıklı, yeşil ve modern bir çevrede yaşam sürdürebilmesi için gayret gösteren Başakşehir Belediyesi; Onurkent Kutlu Sokak ve Başakşehir Mahalle Muhtarlığı yanında bölge çocukları için çocuk oyun grubu yapımlarını tamamladı.  Oyun gruplarının aynı zamanda çevre düzenleme çalışmaları da tamamlandı.

 

Açık hava spor aletleri ve çocuk oyun grupları ile bölge sakinlerine yeni bir yeşil alan katacak olan 8.700m2’lik Kayaşehir 532 ada parkında çevre düzenleme çalışması devam ediyor.

Yeni Sağlık ocağına, yeni park

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğünün bünyesinde yürütülen çalışmalarla ilçeye yeni parklarda kazandırılıyor.

Ziya Gökalp Mahallesi, Ayazma konutlarında bulunan Sağlık Ocağı’nın 1.100 m2’lik bahçesinde çocuk oyun grubu, açık hava spor aletleri ve çevre düzenlemesi yapılarak bölge sakinlerinin hizmetine sunulmuştur.

başakşehir yargı çevresi,başakşehir belediyesi çevre temizlik vergisi,başakşehir insan ve çevre derneği,aras kargo başakşehir çevre,başakşehir adli yargı çevresi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Lütfen Yanıtlayınız:

http://www.basak-sehir.com/wp-content/uploads/2018/02/başakşehir-korkutlarhaliyikama.jpg

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ